Bayramda caz

Frank Zappa, Aretha Franklin, Charlie Haden ile çalışmış olan 2 Grammy ödüllü Ernie Watts 27-28 Kasım tarihlerinde İstanbul Caz Center'da...

Müzik sahnesindeki en değişken ve üretken saksafonculardan biri olan Ernie Watts, Kurban Bayramı'nın ilk iki günü İstanbul Caz Center'da sahne alacak. İki Grammy ödüllü caz sanatçısının 27 ve 28 Kasım günleri saat 21.30'da gerçekleşecek konserleri için biletler www.istanbuljazz.com sitesinden veya Biletix'den alınabilir.

www.istanbuljazz.com
Tel: 0212 327 50 50
Adres: Çırağan Caddesi Salhane Sok.No:10 Ortaköy/İstanbul

SANATÇI HAKKINDA

Ernie Watts, otuz yıldan daha uzun süreli müzik yaşamında Cannonball Adderley'den Frank Zappa'ya kadar 500'den fazla albümde unutulmaz ve belirgin tarzını sergilemiştir. Ernie Watts Pat Metheny, Charlie Haden, Theolonious Monk, Blues Brothers Band gibi gruplar ile beraber çalışmıştır.

70'lerde ve 80'lerde Los Angeles'ın yoğun prodüksiyon sahnesine yer aldı ve kendine has tekniği ile Watts birçok TV şovunda, film müziklerinde, neredeyse tüm erken dönem West Coast Motown sessionlarında ve Aretha Franklin ve Steely Dan gibi pop yıldızları ile sesini duyurdu. 1983 yılında bir film bestecisi olan Michel Colombier Watts için "Nightbird" adında bir orkestral parça yazdı. Bu çalışmanın ilk kez çalındığı Los Angeles'daki "Dorothy Chandler Pavilion" daki galada Charlie Haden Watts ile tanışmak için sahne arkasına geldi. Haden ile tanışması Watts'ın "Haden's Liberation Orchestra" ve Haden'ın da içinde bulunduğu "Pat Metheney's Special Quartet" ile sahne almasını sağladı. 80'lerin sonunda Metheney'in grubu ile çıktığı turneler, Sun Ra ve Miles Davis Band (Davis'in son turu) artist için dönüm noktasıdır.

BİZE ULAŞIN