Flamenkonun starı gitarını konuşturacak

Kanada asıllı Flamenko gitaristi Jesse Cook, romantik ve sakin yorumuyla unutulmaz bir müzik ziyafeti vermek üzere 3 Aralık Perşembe akşamı İş Sanat’a konuk oluyor.

Rumba flamenko gitaristi Paris doğumlu Kanadalı Jesse Cook duyduğunuzda daha önceden dinlediğinizi ve çok iyi bildiğinizi farkedeceğiniz melodileriyle Aralık ayında İş Sanat'ta olacak. Sanatçının Rumba flamenkonun Küba'daki köklerine uzandığı "Rumba Foundation" albümü Eylül'de dinleyicilerle buluştu. Jesse Cook'un albümün hemen arkasından çıktığı dünya turnesinin ayaklarından biri de İstanbul.

Gypsy King hayatını değiştirdi
1964 Paris doğumlu Kanadalı Rumba Flemenko gitaristi Jesse Cook caz, latin ve dünya müziği gibi çok farklı müzik türlerini icra ediyor. Müziğe 3 yaşında oyuncak bir gitarla başlayan Jesse Cook'un yaşamı, alilesiyle Fransa'nın güneyinde yaşarken Gypsy King'in solisti Nicolas Reyes ile tanışmasıyla değişti.

Dünya müziğine Flamenko penceresinden bakıyor
Modern Flamenko akımının bugün en önemli temsilcilerinden biri olarak değerlendirilen Jesse Cook, B.B. King, Ray Charles, Diana Krall gibi isimlerle çalıştı. Öncesinde İrlandalı topluluk Chieftains'le de çalışan Jesse Cook, dünyanın farklı müzik geleneklerini caz ve flamenkonun çevresinde yoğunlaştırarak kendi özgün stilini ortaya çıkardı.

1995 yılındaki Cataline Jazz Festivali müzik kariyerinde dönüm noktası oldu. Free Fail albümüyle 2001 yılında "En İyi Entrümantal Albüm" dalında Juna ödülünü alan Cook, 2008 yılında bu ödülü 2 kez daha kazandı. Cook 15 yılda 7 albümle önemli bir artistik başarıya imza attı.

Prestijli Juno ödülünün de sahibi olan sanatçının her zaman bir öncekini aşan altı stüdyo albümü bulunuyor. Coşkulu sahne performanslarıyla ünlenen Cook, yeni albümü "Rumsa Foundation" turnesi kapsamında İstanbul'u ateşlemeye geliyor.

Konser tarihi: 3 Aralık Perşembe, 20.00
Bilet fiyatları: 65 TL, 55 TL, 45 TL, 40 TL (indirimli)

BİZE ULAŞIN