Çocuklar için "Kabare"

Hisar Okulları Kültür Merkezi, 6 Aralık 2009 tarihinde Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan “KABARE” isimli oyuna ev sahipliği yapacak. Oyun kukla ve kuklayı oynatanın birlikte hareket edebilmelerini sağlayan teknikleri ile dikkat çekiyor. Çağrı Yılmaz’ın hazırladığı, Emree Tandoğan’ın sahneye koyduğu çocuk oyunu KABARE 6 Aralık 2009 Pazar günü, saat 12.00’de başlayacak.

Hisar Okulları Kültür Merkezi'nde hareketli günler KABARE adlı çocuk oyunu ile devam ediyor. Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu, çok farklı kukla tekniklerinin kullanıldığı KABARE adlı oyununu 6 Aralık 2009 Pazar günü saat 12.00'de Hisar Okulları Kültür Merkezi'nde sahneleyecek.

Birbirinden farklı kukla tekniklerinin kullanıldığı gösteri, oynatıcı ile kuklanın arasındaki oynayan ve oynatan ilişkisinden ziyade; bu iki karakterin birlikte hareket edebilmelerinin sınırlarını zorluyor. Dansın, müziğin kuklalar ile birlikte yer aldığı eğlenceli bir şova dönüşüyor.

Kukla tasarımlarını Çağrı Yılmaz'ın hazırladığı gösteriyi Emre Tandoğan sahneye koydu. Gösteride Fatma İnan ve Senem Cevher de sahne alıyor. Modern kukla tiyatrosunun ülkemizdeki temsilcilerinden olan Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu, KABARE oyunu ile izleyenlere muhteşem kukla ve tiyatro deneyimi vaat ediyor.
BİZE ULAŞIN