Türkiye'ye periler geliyor!

Cuma 25.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 12:15
ABONE OL
Tüm dünya çocuklarının sevgilisi Winx Club Müzikali, 22 Ocak'tan itibaren, yarıyıl tatili boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir'de gösterilerini sunmak üzere Türkiye'ye geliyor.

Tüm dünyada yakaladığı muhteşem başarının ardından, Iginio Straffi tarafından yaratılan ve yapımcılığını büyük başarılara imza atan İtalyan yapım şirketi; Rainbow S.P.A. nın yaptığı, çizgi film dizisi; "Winx Club"ın 6 sihirli perisi vücuda gelip sahneye çıkıyorlar. Bu muhteşem canlı gösteri; "Winx Club On Tour" Gişe Organizasyon ve FND Events işbirliği ile Türkiye'de ilk kez seyirci ile buluşuyor.

Gençlerin de çok sevdiği müzik ve danslar, Winx Club On Tour gösterisinin ana karakterlerini oluşturuyor. Çocuklar için yaratılan bu gösteri, büyüklerin de zevklerine hitap edecek biçimde tasarlandı. Winx karakterleri, müzikal için bestelenmiş özel rock, pop ve hip hop şarkıları söylerken ve renk ve ışık efektleri, video projeksiyonları, özel efektler ve lazer ile sansasyonel bir bileşimin içinde dans edecekler.

Seyirciler, tiyatro salonuna adım attıkları ilk andan itibaren kendilerini, 6 kahramanın şaşırtıcı macerasının başladığı, sihirli ve mutlu dünyasında, ana vatanları; Magix'e doğru unutulmaz bir yolculuk yaparken bulacaklar.

HİKAYE
Melissa, kendini hayatının kötü bir döneminde bulmuş ve etrafındaki dünyayla sorunlar yaşayan sıradan bir genç kızdır. Sihir dünyası ile ilgili kötü düşüncelere ve sihir dünyasına dair endişelere sahip olan Melissa, sonunda sihir ve perilerin olmadığına kanaat getirmiştir. Bu endişeler onun sesiyle Magix'e ulaşır ve Winx tarafından duyulur.

Bloom "bu mümkün değil!" diye haykırır; "böyle zarif ve hassas bir kızın sihire ve bizim var olmadığımıza inanmasına izin veremeyiz!"

Böylece Bloom, Stella, Flora, Tecna, Musa ve Layla ile birlikte Melissa'yı korumak ve onun düşüncelerini değiştirmek için dünya'ya doğru bir yolculuğa çıkarlar.

Yalnız dikkat edin çünkü kötülüğün gücü onları beklemektedir… Kızın sesi, kötü Valtor ile işbirliği içinde olan hain Trix'ler tarafından da duyulmuştur ve Melissa'ya güçlerini kullanarak bir tuzak hazırlamak istemektedirler.

Gerçek macera; işte bu sihirli yolculukla,sihirli diyarlar, efsunlu ağaçlar ve ejderhalara doğru başlıyor.

Winx perileri ve cesur arkadaşları; Uzmanlar (The Specialists), Melissa'yı kurtarmak için çıktıkları bu yolculukta; savaşların ve kovalamacaların ardından son kavga için Valtor Kalesi'ne ulaşırlar.

Fakat sonunda kim kazanacak?
Ve hangisi Mellissa'nın kaderi olacak?

GÖSTERİ TARİHLERİ
22-28 Ocak 2010 tarihleri arasında İstanbul TİM Maslak Show Center'da;
30-31 Ocak ve 1 Şubat 2010 tarihlerinde Ankara Anadolu Gösteri Merkezi'nde;
3 Şubat 2010 tarihinde İzmir Karşıyaka Kapalı Spor Salonu'nda sahne alacak WINX CLUB'ın sihirli dünyasına girmeye hazırlanın...

* 2009 YILININ TİYATRO OLAYLARI İÇİN TIKLAYIN