"Uçurtmanın Kuyruğu" ENKA sahnesinde süzülüyor

22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri; Savaş Dinçel Sahnesi Oyuncuları tarafından sergilenen “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı beğenilen tiyatro oyununu, 13 Nisan 2010 Salı günü saat 20:30’da sahnesinde ağırlıyor.

İki yıl önce kaybettiğimiz değerli tiyatro ustası Savaş Dinçel'in yazıp yönettiği, Barış Dinçel'in sahne ve kostüm tasarımını üstlendiği "Uçurtmanın Kuyruğu"nda Aykut Taşkın ve İlker Ayrık rol alıyor.

"Uçurtmanın Kuyruğu"; 1 Nisan 2007 tarihinde kurulan "Savaş Dinçel Sahnesi Oyuncuları" tarafından sahneleniyor. "Savaş Dinçel Sahnesi Oyuncuları"; kırk beş yıl boyunca hizmet verdiği Şehir Tiyatroları'ndan, doğum gününde emekliye ayrılan Savaş Dinçel'e, yakın arkadaşı Müjdat Gezen'in, kendi tiyatro binasında "Savaş Dinçel Sahnesi" adıyla bir salon yaptırarak hediye ettiği gün kuruldu.

"Uçurtmanın Kuyruğu"; baba baskısıyla büyüyen bir adamın, babasının ölümünün ardından intihar etmeye karar vermişken çocukluğu ve gençliğiyle yüzleşmesini, diğer kişiliğiyle çatışıp yeni bir kimliğe bürünüşünü konu alıyor. Babasının giydirdiği giysinin içinde hapsolan yaralı ruhuyla kendini, kendine mahkûm eden karakterin, ne yaşamaya gücü ne de ölmeye cesareti vardır. Hayatta, sonunu getirdiği tek şey olan mektubu cebinde dururken, çalan bir kapı her şeyi değiştirir…

13 Nisan 2010 Salı günü saat 20:30'da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda sahnelenecek "Uçurtmanın Kuyruğu" adlı tiyatro oyunu; 22. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri kapsamında tiyatro severlerle buluşacak.

BİZE ULAŞIN