Türkçe tiyatro oyunu İsveç'te tam not aldı

Türk-İsveç Ulusal Tiyatro Derneği ile İsveç Devlet Tiyatrosu'nun desteğiyle gerçekleştirilen 'Yarınlara Geç Kalmadan' isimli oyun önceki gün sahnelendi

  1. Haberler
  2. Kültür Sanat
Salı 14.12.2010 12:11 ABONE OL
Stockholm'de bir araya gelen Türkler, kurdukları tiyatro grubu ile Türkçe bir oyun sahneledi. 'Yarınlara Geç Kalmadan' adıyla sahnelenen oyunun yönetmenliğini Ayla Zorer üstlenirken, amatör oyuncular ilk kez seyirci karşısına çıktı.

ÖĞÜT VERİYOR
Uyuşturucuya karşı gençlere öğüt veren oyunda; ailelerin de bu konuda nasıl davranmaları gerektiği anlatılıyor.

Yönetmen Ayla Zorer, tiyatro grubunun sekiz aydır bu oyun için çalıştığını söyledi. Amatör bir ekip olmasına rağmen oyuncuların çok başarılı olduğunu ve aynı oyunu sahnelemeleri için Danimarka'dan da teklif aldıklarını belirtti.

Konya'nın Kulu ilçesinden gelen gurbetçi bir ailenin İsveç'te yaşayan ve başrolünde oynayan oğulları Kadir Kulbay, bu oyunla gençlere yararlı mesajlar verdiklerini ifade etti.

ÇOK BEĞENİLDİ
Annesi Türk, babası İtalyan olan diğer oyuncu Elinur Bilfeldt de "Oyunu sahnelemek ile iyi bir iş yaptığımızı hissediyorum'' dedi. Tamamen amatör oyunculardan oluşan tiyatro grubu, gösteri sonunda seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU