Tek kadın iki son: "Cam"

Levent Kazak’ın yazdığı, Laçin Ceylan’ın yönetmenliğini üstlendiği yeni tiyatro oyunu “Cam”; 8 Ocak 2011, Cumartesi akşamı saat 21:00’de Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek prömiyeri ile perdelerini açacak!

  1. Haberler
  2. Kültür Sanat
Perşembe 30.12.2010 11:58 ABONE OL
Kadının sosyal konumuna özellikle dikkat çekerek kadına dair birçok şeyi sorgulatacak olan "Cam" adlı oyunda; başarılı oyuncular Dolunay Soysert, Mete Horozoğlu, Deniz Çakır, Bülent Alkış ve Selen Uçer rol alıyor.

Tiyatro GAGA ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun ortak projesi olan "Cam", alışılmadık kurgusuyla tiyatro severlere şaşırtıcı bir deneyim sunuyor. Kocasından boşanmak üzere olan bir resim öğretmeninin atölyesinde geçen oyun; "kadın"ın sosyal konumu, insan ilişkileri ve hayatın sürprizleri hakkında izleyiciyi derin sorgulamalara yönlendiriyor. "Cam"; aynı şekilde başlayan bir hikayenin, anlık bir karar ve bir rüzgar esintisiyle nasıl iki farklı yöne akabileceğini şaşırtıcı kurgusuyla gözler önüne seriyor.

"Cam"da; 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" seçilen Dolunay Soysert, "Nefes-Vatan Sağolsun" filminin yüzbaşısı, "Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo"nun "Dildo"su Mete Horozoğlu ile "Yaprak Dökümü" dizisindeki "Ferhunde" rolüyle tanınan Deniz Çakır'ın yanı sıra sevilen oyuncular Bülent Alkış ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllü Selen Uçer rol alıyor. İki perdeden oluşan "Cam"ın yardımcı yönetmenliğini Zeynep Ocak üstlenirken, dekorlarını Barış Dinçel hazırlıyor.

Prömiyeri; 8 Ocak 2011, Cumartesi akşamı saat 21:00'de Profilo Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan "Cam"ın tüm oyunlarına ait biletler, Biletix'ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.


Bilet Fiyatı: Tam 40 TL
Öğrenci 30 TL

Bilgi için: www.biletix.com
http://www.aysaorg.com

BUGÜN NELER OLDU