31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın etkinlik programı açıklandı.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında, Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ve 200 etkinlik ile kitapseverlerle
buluşacak.

"Onur yazarı"nın Gülten Dayıoğlu olduğu ve ana temanın "Çocukluğum Yurdumdur. Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" olarak belirlendiği kitap fuarı, birbirinden renkli çocuk etkinliğine ev sahipliği yapacak. Fuar süresince Gülten Dayıoğlu'nun katılımıyla çocuk edebiyatı üzerine panel ve söyleşiler düzenlenecek.

Etkinlik programına, "www.istanbulkitapfuari.com" sitesinden ulaşılabilecek.

HOLLANDA ONUR KONUĞU ÜLKE

Bu yıl fuarın ilk dört günü açık kalacak Uluslararası Salon'da, Hollanda, onur konuğu olarak yer alacak.

Hollanda'dan yayınevlerinin katılımıyla düzenlenecek konuk ülke etkinlikleri kapsamında, modern Hollanda edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak.

Bunlar arasında Kader Abdollah, Muhsin Kızılkaya ile 17 Kasım Cumartesi günü, Henk Boom ise 18 Kasım Pazar günü Ahmet Ümit ile bir söyleşiye katılacak.

Ayrıca Hollanda'nın önemli illüstratörlerinden Marit Tornqvist, 17-20 Kasım 2012 tarihlerinde, çocuklara yönelik illüstrasyon atölyeleri düzenleyecek. Modern Türkiye'nin kuruluşu üzerinde yaptığı araştırmalarıyla tanınan akademisyen tarihçi Erik Jan Zürcher, 18 Kasım Pazar günü Mete Tunçay, Mehmet Alkan ve Ahmet Demirel'in katılacakları panelde konuşmacı olarak yer alacak.

BİZE ULAŞIN