Bakan Günay'ın ilgisi sanatçı Zihni Göktay'ı duygulandırdı

Kalp ameliyatı geçiren ve sağlık durumu iyiye giden duayen tiyatrocu Zihni Göktay, tedavi sürecinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın ilgisinden son derece memnun oldu.

Zihni Göktay, ''Bir Kültür Bakanı'nın sanatçısıyla ilgilenmesinden güzel bir şey yok. Böyle güzel durumlarla karşılaşınca devletimize daha çok bağlanıyoruz'' dedi.

Kontrol amacıyla 5 Kasım'da gittiği Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil ameliyata alınan 66 yaşındaki Zihni Göktay'ın tedavisi hastanede normal serviste devam ediyor.

Sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini vurgulayan Göktay, yoğun bakımda tedavi altında bulunurken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın kendisi için yoğun çaba sarfettiğini öğrendiğini anlattı.

Göktay, ''Bakan Günay, ben yoğun bakımdayken hastaneyi aramış. Ameliyatımı gerçekleştiren Doç. Dr. Gökçen Orhan ile görüşen Günay, 'Elinizden ne geliyorsa yapın' demiş. Doktorum, ben yoğun bakımdan çıktıktan sonra Bakan Günay'ın beni çok sevdiğini ve Günay ile yaptığı görüşmeleri anlattı'' diye konuştu.

''AFAKİ LAFLARLA BU İŞLER YÜRÜMÜYOR''

Zihni Göktay, Bakan Günay'ın kendisiyle ilgilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Bir Kültür Bakanı'nın sanatçısıyla ilgilenmesinden güzel bir şey yok. Böyle güzel durumlarla karşılaşınca devletimize daha çok bağlanıyoruz'' dedi.

Hastaların yorgun ve maneviyatının bozuk olduğunu, bu tür durumlarda hatırlanmanın insanda doping etkisi yarattığını aktaran Göktay, duygularını şöyle dile getirdi:

''Bakan Günay'ın, bakanlığına bağlı 3 bin veya 5 bin sanatçı varken hastalanan bir sanatçısıyla bu kadar ilgilenmesi beni son derece mutlu etti. Tiyatro tartışmaları esnasında 'Tiyatrocuları şöyle yapıyorlar, böyle yapıyorlar' demek boş laf. Ben o zamanlarda elime bayrak alıp Taksim'den Galatasaray'a yürümedim. Arkadaşlar bana 'Sen neden bir şey söylemiyorsun' diyorlardı. Kendilerine, 'Sinirlenmeyin zamanla orta yol bulunur' dedim. Öyle afaki laflarla bu işler yürümüyor. Anladım ki, devletin herhangi bir sanatçısı rahatsız olduğu zaman hele ki böyle ciddi bir rahatsızlığı doğduğu zaman bu alanın hükümetteki tek temsilcisi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kalkıp ilgileniyor, hastaneye telefon edip, telgraf çekiyor. Bakan'ın, bir sanatçısına bile verdiği değer ortada. Kendisine ve hükümete müteşekkirim. Kendisiyle daha önce de ödül aldığım yerlerde görüştük, el sıkıştık. Ancak ben, bize gösterdiği özeni şimdi daha iyi anladım.''

''BAŞBAKANIMIZ TİYATROYU GÜZELLEŞTİRECEK''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, geçen yıl, tiyatroların özelleştirilmesine dair yaptığı konuşmalar nedeniyle bazı arkadaşlarının tepki gösterdiğini ifade eden tiyatro sanatçısı Zihni Göktay, şöyle devam etti:

''Başbakanımız o kadar çok şeyle uğraşıyor ki bu arada da tiyatrocuların, bazı arkadaşlarımızın beyanları yüzünden birtakım şeyler söylemiş olabilir. Ama bunun yürekten değil dudaktan söylendiğine inandım ve bunu da söyledim arkadaşlarıma. Sayın Başbakanımız 'Tiyatroları özelleştireceğim dedi ama tiyatroyu güzelleştireceğim demek istedi' dediğimde, tiyatrocu arkadaşlarım bu lafıma çok güldü. Başbakanımız ile Kültür ve Turizm Bakanımızın tiyatrocuların aleyhine düşünmediklerini iyi biliyorum.''

Göktay, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış'ın da kendisini unutmayıp telgraf göndererek, geçmiş olsun dileğinde bulunduklarını belirterek, Bağış çiftine ve ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. Gökçen Orhan'a da teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN