'Nesli Tükenen Kişi'yi sabah.com.tr buldu!

Sosyal medyada 'Nesli Tükenen Kişi' olarak bilinen ve videolarındaki tiplemeleri büyük ilgi gören Neslihan Perker Sabah.com.tr'ye konuştu. İşte o keyifli röportaj ve ilk ağızdan 'Nesli Tükenen Kişi'nin hikayesi!

Sizi gazeteci olarak tanıyoruz. "Nesli tükenen kişi" ise tamamen komedi ağırlıklı, hatta stand up tarzı bir içeriğe sahip. Bu tiplemeyi nasıl yarattınız?

Evet gazeteciyim, şimdiye kadar çeşitli dergi ve gazetelerde çalıştım. Öncelikle belirtmeliyim ki, bu bana birbirinden farklı insanları gözlemleme, onlarla ilgili sivri noktaları tespit edebilme olanağı verdi. Videolarımda yansıttıklarım, aslında insanların hayatında olan ve sık sık yaşadıkları detaylar…Onları fark edip yeniden işlediğinizde eğlenceli bir hal alıyor…Tabii içeriğe komedi ve ironi de katıyorum. Sonra birden, artık bu biriktirdiklerimi görsel anlamda sunmalıyım diye düşündüm ve ortaya bu tipleme çıktı.

"Nesli Tükenen" isminizle de bağlantılı herhalde…

Evet kesinlikle öyle ama bir kelime oyunu da var…

Komediye olan yeteneğinizi nasıl fark ettiniz peki?

Farketmekten ziyade, çocukluğumdan beri benimle var olan bir özellikti bu…Olaylara bakış açım, onları anlatış biçimin insanları hep güldürürdü. Hatta çevremdekiler çoğu zaman bunları yazmamı veya insanlara sunmamı isterdi. "Nesli Tükenen Kişi"de bunu aktarmak için çok severek canlandırdığım bir tipleme. Nihayet geniş bir kitleye anlatıyorum dikkatimi çeken ve güldüğüm şeyleri…

Tükiye'de kadın komedyen çıkmaz derler. Sizin düşünceniz nedir?

Aslında komik olan çok kadın var ama bunu yansıtma biçimi size kalmış. Kimisi hayat tarzında espri anlayışının kolaylığını yaşar, kimisi çevresindekileri güldürür, kimisi de tanıyıp tanımadıklarını…Komedi yapabilmekle , komedi oyunculuğuna olan yatkınlık birbirine karıştırılmamalı, ikisi çok farklı şeyler. Dolayısıyla komedi rollerinde izlediğiniz kadınları izleyip neden stand up yapmıyorlar dememelisiniz. Bir de bizim ülkemizde kadınlar kendileriyle zor dalga geçerler, haliyle bunu becerebilirlerse kadın stand up'çılar çıkabilir ve erkekler kadar popüler olabilir.

"Nesli Tükenen Kişi"nin videolarını ne kadar sıklıkla izleyeceğiz?

Videolar devam ediyor… Kasım ayının ortasından itibaren sabah.com.tr sitesinden hemen hemen haftanın her günü farklı bir video yayınlanacak.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN NESLİ TÜKENEN KİŞİFacebook: Nesli Tükenen Kişi
Twitter: @tukenenkisi


BİZE ULAŞIN