Bakan Günay, Kürtçe kitap tanıttı

TÜYAP Uluslarası Kitap Fuarı'ında Süryanice ve Kürtçe iki kitabın tanıtımını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Ulusal bütünlüğümüz kültürel zenginlimizin farkına varmakla sağlanır.

Bakan Günay, Süryanice ve Kürtçe kitapları tanıttı

TÜYAP Uluslarası Kitap Fuarı'ında Süryanice ve Kürtçe iki kitabın tanıtımını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Ulusal bütünlüğümüz kültürel zenginlimizin farkına varmakla sağlanır. Anadolu kültürünün özgün ürünleri olan bu eserlerin ,Türkiye'nin birlikte yaşama bilincine katkı yapacağını düşünüyorum." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 31. İstanbul Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. Burada Kültür Bakanlığı tarafından yayınlanan Süryani Mor Efremi'nin şiirlerini ve Ahmed-i Ceziri'nin Kürtçe Divanı'nı tanıttı. Kitaplar hakkında konuşan Günay, "Biz Anadolu topraklarında kültür zenginliğimizin köklerini oluşturan ne varsa hiçbiri kaybolmasın istiyoruz. Bugün, 'ulusal bütünlüğümüz, bu zenginliğin bazı parçalarını yok etmekle değil, hepsini saygıyla ortaya çıkarmak ve farkına varmakla gelişebilir' düşüncesindeyiz. Ulusal bütünlüğümüz bunun farkına varmakla sağlanır. Bunların bazı parçalarını yok etmekle değil. Hepsine sahip olmakla gelişir. Bu yüzden Türkiye'nin birlikte yaşama bilincine katkı yapacağını düşünüyorum. Bu çalışmalarla Türkiye'nin renklerini ve güzelliğini tüm dünyaya göstereceğiz." İfadelerini kullandı.

Fuarı da gezen Günay, fuarın onur yazarı seçilen Gülten Dayıoğlu ile bir süre sohbet etti.


BİZE ULAŞIN