Müzikle başlayan düğün Fatiha'yla sona erdi

Usta oyuncu Sümer Tilmaç'ı bir gecede kaybettik. Aniden fenalaştığı düğünde çalan müzik sustu. Davetlilerden Fatiha okumaları istendi. Cenaze bugün...

Müzikle başlayan düğün Fatiha'yla sona erdi
O, Türk Sineması'na 50 yılını veren bir ustaydı. İstanbul'da önceki gece Sedat ve Özge Peker'in Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşen düğününe katıldı. Düğünün başlamasından 1.5 saat sonra kokteyl salonunda birdenbire yere yığıldı. Düğün durdu, müzik sustu. Tilmaç'a hemen kalp masajı yapıldı. 20 dakika sonra da ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Ancak daha önce de Antalya'da kalp ve akciğer yetmezliği nedeniyle rahatsızlanan Tilmaç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 67 yaşında yaşama veda etti. Acı haberle düğündeki eğlence ve havai fişek gösterisi iptal edildi. Sahneye çıkan Peker, aralarında Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Seda Sayan, Cengiz Kurtoğlu, Ebru Gündeş ve Demet Akalın'ın da olduğu davetlilere "Benim çok sevdiğim sanatçı ağabeyimiz Tilmaç'tan acı haber aldık. Eğlenceyi bitiriyoruz. Sizden ricam ruhuna bir Fatiha okumanız" dedi. Düğün bu şekilde sona erdi. Evli ve bir kızı olan Tilmaç, Karacaahmet Şakirin Camisi'nde bugün öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

'GÖÇMÜŞ OYUNCULAR BAHÇESİNE GİTTİ'
Usta oyuncunun sevenleri, sosyal medyadan başsağlığı mesajları yayınladı:
Demet Akalın: Bir saat önce önümüzden sedyeyle geçti. Bugün neşeyle gördüğünüz birini yarın görmeyebilirsiniz. Kalp kırmayın, kalp kırmayalım.
Cem Yılmaz: Değerli abimiz Sümer Tilmaç'a Allah rahmet eylesin.
Ali Poyrazoğlu: Canım Sümer. Kardeşim. Meslektaşım. Güle güle. Huzur içinde. Sümer, Göçmüş Oyuncular Bahçesi'ne gitti.
İpek Tuzcuoğlu: Bir dönemin nitelikli sanatçıları birer birer veda ediyor, nur içinde yatsın.
Murat Şeker: Türkiye'nin en etkili ses tonlarından birine sahipti. Çok özleyeceğiz.
Doğa Rutkay: İyi yüreğin ve ustalığınla sevdik seni bir kere Sümer abi...
Mustafa Sandal: Güle güle güzel adam.
Burak Özçivit: Daha önce baba oğul oynadığımız Sümer abiyi kaybetmişiz. Esprileri, enerjisi, duruşu, oyunculuğuyla ondan çok şey öğrendik.
Hadise: Çok önemli insanlar birer birer ayrılıyor aramızdan... Tilmaç mekanın cennet olsun.
BİZE ULAŞIN