Zeki Alasya'sız yola devam...

Geçtiğimiz mayısta vefat eden usta oyuncu Zeki Alasya'nın rol aldığı 'Balım' müzikali sanatçının anısına bu yıl da sahnelenecek. Alasya'nın rolünü Cezmi Baskın üstlendi

Zeki Alasya'sız yola devam...
Geçen mayıs ayında vefat eden Zeki Alasya'nın oynadığı son oyun olması bakımından önem taşıyan geçen sezon boyunca TİM Show Center'da büyük beğeni toplayan "Balım" müzikalinin akıbeti belli oldu.

ANISINI YAŞATMAK ADINA...

Alasya'nın vefatından sonra devam edip etmeyeceği tartışılan müzikalin Alasya anısına devam etmesine karar verildi. Alasya'nın rolünü ise Cezmi Baskın üstlendi. Broadway'den Hollywood'a "Bazıları Sıcak Sever" ismiyle transfer olan Balım müzikali, İlker Aksum, Özge Borak, Ozan Çobanoğlu, Cezmi Baskın, Şebnem Sönmez, Hüseyin Soysalan, Murat İpek ile 17 Ekim'den itibaren TİM Show Center'da yeniden izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

AMERİKA'NIN EN İYİ KOMEDİSİ
Özge Borak'ın koreograf babası Selçuk Borak'la birlikte ilk kez sahneye çıktığı müzikli oyun, Yücel Erten rejisiyle yeni sezonda da sahnelenmeye devam edecek. 1959'da Billy Wilder tarafından çekilen ve başrollerinde Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Jack Lemmon'un oynadığı komedi filmi, 1989'da ABD Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verildi. Film ayrıca, 2000'de Amerikan Film Enstitüsü tarafından tüm zamanların en iyi Amerikan komedi filmi seçilmişti.
BİZE ULAŞIN