Iglesias'tan veda albümü

Son albümü "Mexico"nun tanıtımını Meksika'nın başkenti Meksiko'da yapan 72 yaşındaki İspanyol şarkıcı Julio Iglesias, "Stüdyolara veda ediyorum. Artık sadece sahnede söyleyeceğim" dedi

Iglesias'tan veda albümü
72'nci yaşına önceki gün giren sanatçı Julio Iglesias "Mexico" isimli son albümünden başka bir albüm yapmayacağını söyleyerek stüdyo çalışmalarını sonlandıracağını açıkladı. Meksika'nın başkenti Meksiko'da albümünü tanıtan Iglesias, "Bu benim stüdyoda kaydettiğim son albümüm. Sadece stüdyolardan emekli oluyorum. Çünkü yaptığım albümler oldukça uzun ve bir stüdyoda artık 1.5 sene zaman geçiremeyeceğim" diye konuştu. "150 yaşına kadar şarkı söylemek istiyorum. Hayat ya da insanlar beni zorlamazsa hiçbir zaman emekli olmayacağım" diyen efsane İspanyol müzisyen sanat yaşamına son nefesine kadar devam etmek istediğini söyledi. Iglesias'ın yeni albümü 12 şarkıdan oluşuyor.

ŞARKILARI 14 DİLE ÇEVRİLDİ
Romantik şarkıları ve hayata olan sevgisiyle ünlü Iglesias, Latin müziğinin en büyük yıldızlarından biri. Şarkıları 14 farklı dile çevrilen sanatçı 2 bin 600'den fazla platin ve altın plak ödülünün sahibi oldu. Ünlü şarkıcı 52 yıl önce geçirdiği bir trafik kazası nedeniyle haziran ayında sırtından küçük bir operasyon geçirmişti. Doktorlar kazadan hemen sonra Iglesias'ın yürüyemeyeceğini söylemiş, ancak sanatçı sağlığına kavuşmuştu. Iglesias gençliğinde Real Madrid'in genç takımında kaleci olarak oynamıştı. Latin müziğinin bir diğer yıldızı Enrique Iglesias'ın da babası olan sanatçının iki ayrı evliliğinden sekiz çocuğu bulunuyor.

BİZE ULAŞIN