Avusturya Kültür Merkezi, sonbahar-kış sezonunu açıyor

Avusturya Kültür Ofisi’nin Avusturya-Türkiye ilişkilerini geliştirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği “Season Opening” etkinliğinin 5’incisi bu yıl 2 Ekim’de, Palais Yeniköy bahçesinde gerçekleşecek. Katılımcılar, muhteşem ezgilerle buluşmalarının yanı sıra dijital animasyonun en yeni trendlerini yansıtan sergiyi de gezebilecek.

Avusturya Kültür Merkezi, sonbahar-kış sezonunu açıyor
Avusturya Kültür Ofisi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Season Opening" etkinliğinin 5'incisini bu yıl 2 Ekim Cuma günü gerçekleştirecek. Avusturya-Türkiye ilişkilerini geliştirmek üzere her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte bu yıl gençlere ve genç kalan herkese müzik ve eğlence dolu bir gece yaşatacak.

Bu yılki konsepti "GIVE ME 5" (çak bir beşlik) olan "Season Opening," işine olan tutkulu bağını paylaştığı izleyicilerine uzun saatler süren, kesintisiz iyi müzik deneyimi yaşatan DJ Style-Ist Metehan Çorumluoğlu'nun setiyle, Avusturya Kültür Ofisi'nin eşsiz Palais Yeniköy bahçesinde başlayacak. Program, en ilginç alternatif pop gruplarından biri olarak tanınan Avusturyalı grup "Gin Ga"nın ve funk, pop, disco, rock şarkılarını Alaturka ezgileriyle harmanlayan Ödül & Funk Alaturka'nın muhteşem sahne performanslarıyla devam edecek. Gecenin son ismi olan DJ Preddy Tenderstone ise Viyana'dan getirdiği 45'lik plaklarla partinin kapanışını gerçekleştirecek.

Önceki yıllarda bin kişiden fazla katılımcıyı ağırlayan "Season Opening"de tüm bunlara ek olarak Avusturya Kültür Ofisi'nin sergi salonunda 2014 Ars Electronica Animasyon Film Festivali'nin en iyi filmlerinden oluşan, dijital animasyonun en yeni trendlerini yansıtan bir seçki yer alacak. Katılımcılar, soyuttan deneysele ve geleneksel anlatıma kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip olan animasyon filmlerini izleyebilecek.

Etkinliğe katılım ücretsiz olacak. Sadece istanbulkf@gmail.com e-posta adresi üzerinden kayıt yaptıranlar geceye katılabilecekler.

BİZE ULAŞIN