Grammy’leri kucakladı

Grammy Ödülleri, ABD’nin Los Angeles kentinde sahiplerini buldu. İngiliz şarkıcı Adele, “Yılın Albümü” ve “Yılın Şarkısı” gibi prestijli olanlar dâhil, 5 ödül birden aldı

Grammy’leri kucakladı
Müzik dünyasının en prestijli etkinliklerinden Grammy Ödülleri, ABD'nin Los Angeles kentinde birbirinden ünlü isimlerin sahne aldığı törenle sahiplerini buldu. Geceye 5 ödül kazanan İngiliz şarkıcı Adele damga vurdu. 28 yaşındaki Adele, "Yılın Albümü" ve "Yılın Şarkısı" dâhil 5 ödül birden aldı.

GEORGE MICHAEL'I ANDI
CBS kanalından canlı yayımlanan ve "The Late Late Show"un sunucusu İngiliz sinema oyuncusu-komedyen James Corden'ın ev sahipliği yaptığı ödül töreninde sahneye çıkan Adele, aldığı ödüllerin yanı sıra şarkıcı Beyonce'ye hayranlığını belirten konuşması ve sahne performansıyla da geceye damgasını vurdu. Adele, aralık ayında yaşamını yitiren İngiliz şarkıcı George Michael'ın anısına "Fast Love" şarkısını söyledi. Gecede, rap şarkıcısı "Chance The Rapper" ilk Grammy ödülünü kazanırken, 23 yaşındaki Chicagolu müzisyen, "En İyi Sanatçı" dahil 3 dalda ödülün sahibi oldu. Geçen yıl ocak ayında hayata veda eden David Bowie ise "En İyi Rock Şarkısı" ve "En İyi Alternatif Müzik Albümü" ödülüne layık görüldü. Yine 2016'da ölen şarkıcı Prince'in anıldığı gecede Bruno Mars, Prince şarkılarını seslendirdi. Katy Perry, Metallica, John Legend, Lady Gaga, Alicia Keys, Keith Urban, the Weekend, Daft Punk ve Bruno Mars da törende sahneye çıkan ünlü isimler arasında yer aldı.TRUMP'A MESAJ VAR!
Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Amerikalı siyahi kadın yazar Prof. Toni Morrison'un "Umutsuzluğa düşmeye zaman yok, kendine acımaya yer yok, sessizliğe gerek yok, korkuya yer yok" sözlerini dile getirerek Başkan Donald Trump'a siyasi mesaj verdi. Şarkıcı Katy Perry ise Trump karşıtı protesto gösterilerinde kullanılan "Nefret yok" sloganını yineledi.

ÖDÜLÜNÜ BEYONCE'YE ADADI
Adele, Grammy ödül töreninin en değerli ödülü olan "en iyi albüm" ödülünü alırken yaptığı konuşmada, "Bu ödülü kabul etmem mümkün değil. Bu ödülü aldığım için minnettarım ama Beyonce benim hayatımın şarkıcısıdır. Onun "Lemonade" albümü benim için bir başyapıt. Sen bizim ışığımızsın" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN