‘Sarı Sıcak’a Altın Lale

SABAH ve atv’nin sponsor olduğu festivalde ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülü Aytaç Uşun’a, ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülü Ecem Uzun’a verildi

‘Sarı Sıcak’a Altın Lale
Sabah ve atv'nin tema sponsoru olduğu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 36. İstanbul Film Festivali'nin ödülleri, önceki akşam Soho House İstanbul Big Room'daki törenle sahiplerini buldu. Ulusal Yarışma'da En İyi Film dalında Altın Lale Ödülü'ne Fikret Reyhan'ın Sarı Sıcak adlı filmi layık görüldü. Yapımcılar Nizamettin Reyhan ve Nuriye Bilici, ödülü jüri başkanları Yağmur Taylan ve Durul Taylan'dan aldı. En İyi Yönetmen dalında Altın Lale, Tereddüt filmiyle Yeşim Ustaoğlu'na verildi.

SARI SICAK'A 2 ÖDÜL DAHA
Terreddüt'teki rolüyle Ecem Uzun En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanırken En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü Sarı Sıcak filmindeki rolüyle Aytaç Uşun kazandı. Sarı Sıcak filmi En İyi Kurgu ve En İyi Görüntü Yönetmeni kategorisinde de ödül kazanarak geceyi 4 ödülle kapattı.

?AYTAÇ UŞUN KAZANDI
Bülent Öztürk'ün "Mavi Sessizlik" filmi, Onat Kutlar anısına verilen "Jüri Özel Ödülü", "En İyi Senaryo Ödülü" ve Türkiye yapımı 13 ilk filmin aday olduğu "Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü"nü kazandı.
BİZE ULAŞIN