MTV’de ‘Güzel ve Çirkin’ gece

MTV’de ‘Güzel ve Çirkin’ gece

MTV Sinema ve TV Ödülleri, Los Angeles’ta sahiplerini buldu. “Güzel ve Çirkin” yılın filmi, aynı filmdeki rolüyle Emma Watson da en iyi oyuncu ödülünü aldı

MTV Sinema ve Televizyon Ödülleri, pazar günü Los Angeles'taki Shrine Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. ABD'de yayımlanan film ve dizilerin yarıştığı, gençlerin oylarıyla belirlenen ödüllerin en büyüğü olan yılın film ödülü, "Güzel ve Çirkin" adlı filme gitti. Aynı zamanda kadın hakları savunucusu olan İngiliz oyuncu Emma Watson, bu filmdeki rolüyle en iyi oyuncu ödülüne layık görüldü. Watson, ödülünü alırken yaptığı konuşmada sinema sektöründeki cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekerek, "Oyunculuk kabiliyetinizin cinsiyetinizle ilgisi yok" dedi. Ödül töreninde oyuncuların kadın ve erkek olarak ayrılmadığı, her iki cinsiyetin bir kategoride yarıştığı vurgulandı.
Törenin özel ödülü olan MTV Nesli Ödülü, "Hızlı ve Öfkeli" filmine giderken, en iyi dizi ödülü "Stranger Things"in oldu. En iyi dizi oyuncusu ödülüne ise yine bu yapımda rol alan Millie Bobby Brown layık görüldü.
İlginç kategorilerin eklendiği törende en iyi kahraman ödülü "Hidden Figures" filminde Taraji P. Henson'ın canlandırdığı karaktere giderken, yılın ikilisi ödülü "Logan" adlı filmde başrolü paylaşan Hugh Jackman ve Dafne Keen'in oldu.
Törende; yılın en çok izlenen videosu, en iyi müzikal performansı, en iyi komedi performansı, en iyi reality programı gibi kategorilerde de ödül verildi.KIRMIZI HALIDA YIRTIK KOT!
Son zamanlarda pek çok moda, müzik ve sinema etkinliğine davet edilerek magazin basınında yer bulan Michael Jackson'ın kızı Paris Jackson ve kazınmış saçlarıyla törene katılan İngiliz manken Cara Delevingne, kırmızı halıda en çok ilgi gören isimler oldu. Moda evlerinin peşinden koştuğu 19 yaşındaki Paris Jackson törene kot pantolon ve tişörtle gelirken, 24 yaşındaki Delevingne füturistik bir kostümü tercih etti.


Paris Jackson, Millie Bobby Brown ve Cara Delevingne birlikte poz verdi.
BİZE ULAŞIN