Trombona uzak kaldım

Trombona uzak kaldım

24. İstanbul Caz Festivali, Fatih Erkoç konseriyle başladı. Geçen yıl yakalandığı lenfomayı tamamıyla atlattığını ifade eden Erkoç, “Dudaklar trombona yabancılaştı” dedi, konserde sadece şarkı söyledi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 20 yıldır Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali, önceki akşam Avusturya Kültür Ofisi'nde gerçekleştirilen açılış töreni ve konserleriyle başladı. İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin'in sunduğu törende, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner tarafından TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası'nın şefi Kamil Özler ile Türkiye'de pop ve caz müziğinin usta isimlerinden Fatih Erkoç'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülleri" verildi.

ÇALMADI, SÖYLEDİ
Törenin ardından Erkoç sahnede son albümünden ve sevilen caz parçalarından oluşturduğu repertuvarı seslendirdi. Keman, piyano, kontrbas, trombon başta olmak üzere birçok enstrümanı çalabilen usta sanatçı Erkoç, "Hastalığı atlattım ama üflemeli çalgılara uzak kaldım. O dönemde trombon çalamadığım için dudaklar enstrümana biraz yabancılaştı. O yüzden sesimle solist olarak sizlere eşlik edeceğim" dedi. Erkoç'un ardından Balkan müziğini farklı müzik türleriyle harmanlayan Avusturyalı topluluk DELADAP izleyenlere eşsiz bir gece yaşattı. Yaklaşık 50 konserin gerçekleştirileceği, 20'den fazla mekânda, 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı sanatseverlerle buluşturacak festival, 21 Temmuz'da sona erecek.


İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Erkoç'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü verdi.
BİZE ULAŞIN