Cİ Çağdaş Sanat Fuarı eylülde...

Cİ Çağdaş Sanat Fuarı eylülde...

Contemporary İstanbul (Cİ) sanat fuarının 12’ncisi Eylül 2017’de başlayacak. Fuar bu yıl, İstanbul Bienali sergileriyle eşzamanlı olarak 14-17 Eylül’de gerçekleştirilecek

  • Kültür Sanat
  • Cuma 28.07.2017
İstanbul'da her yıl düzenlenen Contemporary İstanbul (Cİ) çağdaş sanat fuarı, bu yıl eylül ayında gerçekleşecek. Akbank ve Ferko'nun desteklediği fuarın katılımcı listesi açıklandı. Cİ, 11 yıldır Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen galerilerinin, sanatçılarının, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra koleksiyonerleri ve sanatseverleri İstanbul'da bir araya getiriyor. Çağdaş sanatı odak noktasına alarak Türk sanatını dünya sanatıyla buluşturan Cİ, bu yıl geçen yıllardan farklı olarak 15'inci İstanbul Bienali sergileriyle eşzamanlı olarak 14-17 Eylül'de gerçekleştirilecek. İstanbul Kongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek fuarda pek çok yenilik olacak. 10 yıldır düzenlenen Cİ Dialogues bu yıl "MOVEMENT"-"HAREKET" ana temasıyla yola çıkıyor. "Hareket"e sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşan CI Dialogues programı; günlük hayatın temelinde yer alan teknoloji, mimari, mekân, tasarım konularını işliyor. "Movement in Space," "The Interconnected Art of Taste," ve "Human Estetics in Future Technologies" ekseninde gerçekleşecek paneller ile program boyunca, uluslararası alanda önde gelen mimar, tasarımcı, akademisyen, teorisyen, sanat profesyoneli, sanatçı ve koleksiyoncuları bir araya gelecek.

Cİ 2017 SEÇİCİ KURULU
"Kamiar Maleki (CI Fuar Direktörü), Marc-Oliver Wahler(Michigan Eyalet Üniversitesi Eli ve Edythe Broad Sanat Müzesi Müdürü), Nathalie Mamane Cohen (Koleksiyoner), Haldun Dostoğlu (Galeri Nev İstanbul'un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Yeşim Turanlı (Pi Artworks İstanbul & Londra'nın Kurucusu), Alexander Heller (LeilaHeller Gallery New York ve Dubai'nin Kurucu Ortağı) ve Kemal Has Cıngıllıoğlu (Koleksiyoner) ve Simon de Pury (Koleksiyoner ve Küratör).
BİZE ULAŞIN