Özgecan'ı dünya izleyecek!

Dört farklı ülkede, dört kadının erkek şiddetiyle öldürülmesi 'Faint Sound' adlı belgesel filmle Aralık'ta vizyonda. Özgecan'ın babasını Erkan Can canlandırdı

Özgecan'ı dünya izleyecek!

Boston Üniversitesi öğrencisi Chris Surnames, akademik tezi ve festivaller için hazırladığı, dört farklı ülkede kadına şiddeti anlatan 'Faint Sound' adlı belgesel filminin çekimlerini tamamlandı. Almanya, Rusya, Türkiye ve İngiltere'de olmak üzere dört farklı kadının, erkek şiddetiyle öldürülmesinin dramını anlatacak olan film, Aralık ayında vizyona hazırlanıyor.

ÖZGECAN ASLAN'IN BABASINI ERKAN CAN CANLANDIRDI

Belgesel filmin Türk kadrosunda usta oyuncu Erkan Can, Maral Büyüksaraç ve Aslı ��ngören rol alıyor. Hatice Aslan'ın sesiyle katkıda bulunduğu belgesel film 'Özgecan Aslan'ın hayatından esinlenerek hazırlandı.

ÖZGECAN UMUT OLACAK

Genç yönetmen Surnames, filmden elde edilecek geliri 'çocuklara yönelik şiddetin olmadığı bir dünya' amacıyla bireysel silahsızlanma için çalışmalar yapan 'Umut Vakfı'na bağışlayacak.

ÖZGECAN ASLAN'I MARAL BÜYÜKSARAÇ CANLANDIRDI

'Özgecan Aslan' karakterini canlandıran genç oyuncu Maral Büyüksaraç, Ata Koleji ikinci sınıf öğrencisi. Genç oyuncu, daha önce Şerif Gören'in yönettiği 'Ay Büyürken Uyuyamam' filminde, Ayça Bingöl ve Hazal Kaya ile birlikte oynamıştı. Bu film ile ODTÜ ve KTÜ Üniversite'lerinde, Meral Okay ve Türkan Şoray'ın elinden 'Gelecek Vaaden Oyuncu Ödülü' kazanmıştı.

BİZE ULAŞIN