‘Korkma Oğlum’a duygusal gala

15 Temmuz’da şehit olan Nürnbergli Serhat Önder’in öyküsünü konu alan “Korkma Oğlum” filminin galası Almanya’nın Nürnberg kentinde yapıldı

‘Korkma Oğlum’a duygusal gala
Türk Kızılayı'nın desteklediği, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Nürnbergli Serhat Önder'in öyküsünü konu alan "Korkma Oğlum" filminin galası Almanya'nın Nürnberg kentinde yapıldı. Admiral Palast sinemasındaki galaya şehit Önder'in eşi Canan Önder de katıldı. Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra Ankara'ya yerleşen Önder, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini duyduğunda Genelkurmay Başkanlığı binasının çevresine ilk gidenlerden biri olmuştu.
Eşi Canan Önder galada yaptığı açıklamada, eşinin Nürnberg'de efendiliği, dürüstlüğü ve cana yakınlığıyla tanınan ve çok sevilen biri olduğunu vurgulayarak, "Eşimin şehadeti ile ilgili çekilen belgesel filme katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Filmin yönetmeni Ekrem Aydın ise gurbetten gelip şehit olan bir ağabeylerinin filmini de yine gurbet kökenliler olarak kendilerinin çekmek istediğine işaret ederek, "Çekimler bir sene sürdü. Duygu odaklı, değişik bir film yapmak istedik. Başta ailesi olmak üzere filmin hazırlanmasında katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
"Korkma Oğlum" filmi, galanın ardından Nürnberg'deki Türk Sineması'nda gösterime girecek. 42 dakikalık film uluslararası festivallerde de gösterilecek.
BİZE ULAŞIN