Duayenlere ödül

Adana Film Festivali’nde onur ödülleri sahiplerini buldu. Gecede usta sanatçılar Temel Gürsu, Hümeyra, Şemsi İnkaya ve Türkiye’nin ilk sinema profesörü Sami Şekeroğlu’na ödül verildi

Duayenlere ödül
24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde heyecan fırtınası tüm hızıyla sürüyor. Festivalde onur ödülleri törenle sahiplerine verildi. Sheraton Adana'da gerçekleşen gece, festivalde yarışacak filmlerin kısa bir gösterimiyle başladı. Kerem Görsev ve Elif Çağlar'ın müzik dinletisi ile renklenen gecede, Türk sinemasına katkıda bulunan usta sanatçılar; Temel Gürsu, Hümeyra, Şemsi İnkaya ve Prof. Dr. Sami Şekeroğlu'na onur ödülleri verildi. Ödülünü Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın'dan alan yapımcı-yönetmen-senarist Temel Gürsu, sinemaya 56 yıldır gönülden bağlı olduğunu belirtirken duygusal anlar yaşadı. Gürsu, "Bunu hak ettiğimi düşünüyorum" dedi.
80 yaşında olan Türkiye'nin ilk sinema profesörü Sami Şekeroğlu ise rahatsızlığı nedeniyle sahneye çıkamadı. Ödülünü Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'dan alan Şekeroğlu "Bu festivalin kurucusuyum. Çok güzel bir festival oldu" dedi.
Ödülünü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün takdim ettiği Hümeyra "Festivalle yaşıtız; yani 24 yaşındayım. Ödülü genç meslektaşlarım için alıyorum" diye konuştu.
Oyuncu Şemsi İnkaya'ya ise ödülünü oyuncu Yusuf Sezgin verdi. Emektar oyuncu İnkaya, bu mesleğin ömür boyu öğrenmeye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Hümeyra'ya ödülünü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü verdi.

BİZE ULAŞIN