MinikaGO’da uzaya yolculuk var!

Türkiye’nin en kapsamlı yayın içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan MinikaGO, “Uzaya Yolculuk” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

MinikaGO’da uzaya yolculuk var!

Türkiye'nin seçkin yazar-çizer kadrosuna sahip olan ve Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan MinikaGO dergisinin ekim sayısı uzay hakkında hazırlanan içeriğiyle çocuklarla buluşuyor. Dergi, çocukların uzayla ilgili düşüncelerine masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

ROKET MAKETİ İLE YOLCULUK BAŞLASIN

MinikaGO dergisinin bu ayki hediyelerinden biri uzay roketi maketi… Çocuklar, dergi ile verilen parçaları derginin içindeki tarife uygun olarak birleştirip roket maketi yapabilecekler. Kendi oyunlarını kurup roketlerini uçurabilecekler. Ayrıca derginin diğer hediyesi ise uzay çizimleri ile hazırlanan okul etiketleri… Çocukların defter, kitap ve dosyalarına yapıştırabilecekleri birbirinden renkli etiketler dergiyle birlikte hediye ediliyor.

ÇOCUKLARI GÜLÜMSETEN BÜYÜK KADRO

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin'in yaptığı derginin ekim sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Ahmet Furkan, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Semih Can, Reza Hemmatirad, Kübra Demiray, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Nur Dombaycı'ya ait.

Çocukların okuldaki eğitimlerine katkı sağlamasının yanı sıra genel kültürlerini zenginleştiren bir içeriğe sahip olan dergi, birbirinden renkli illüstrasyonların eşlik ettiği metinlerle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Bilmeceler, oyunlar, masallar, çizgi romanlar, gezi yazıları, el becerileri gibi çocukların çok sevdiği içeriklerle 64 sayfalık bir yolculuk çocukları bekliyor.

BİZE ULAŞIN