Açık Stüdyo Günleri başladı

50 sanatçıya ait 41 sanat atölyesinin kapılarını ziyaretçilere açtıkları  Açık Stüdyo Günleri // Open Studio Days, Deniz Beşer ve Juliane Saupe tarafından kar amacı gütmeyen, sponsorsuz bir organizasyon olarak koordine ediliyor.

Açık Stüdyo Günleri başladı

6-8 Ekim 2017 tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleşecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve sanat alanları yer alıyor.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacaktır.

Sanatı sergileme ve günümüz sanat dünyasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda herkesin sanata erişimini amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri, geçtiğimiz sene içerisinde rotasına Kadıköy bölgesinide ki atölyeleri eklediği gibi bu sene ikinci kez Büyükada bölgesinde ki atölyeleri programa dahil ediyor. İstanbul'un farklı uluslardan sanatçılar içinde önemli bir merkez olduğunun altını çizen etkinlik, Türkiye dışında Amerika, Polonya ve Sudan gibi ülkelerdende sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

Dünya'nın bir çok yerinde düzenlenen ''Açık Atölye'' organizasyonlarına paralel bir yapıda işleyen ASG, İstanbul'un en kapsamlı açık atölye etkinliği olarak ziyaretçilerini sanatçı atölyelerinde ağırlıyor.

BİZE ULAŞIN