Ayla filmi ne kadar izlendi?

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, katıldığı festivallerden ödül almaya devam ediyor. Açılış filmi olarak yer aldığı Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçildi. Peki Ayla filmi gişeye girdiği tarihten itibaren ne kadar izlendi? Detaylar haberimizde...

Ayla filmi ne kadar izlendi?

Kahramanlarının hala hayatta olduğu, gerçek bir hayat hikayesini beyazperdeye aktaran Ayla, Türkiye'nin Oscar adayı olarak rakipleri arasından sıyrılıp ilk 5 film arasına girmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Oscar öncesi katıldığı uluslararası festivallerde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden AYLA, festivallerden ödülsüz dönmüyor. Güney Afrika'da düzenlenen Cape Town Uluslararası Film Festivali'nde Mustafa Presheva ile En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü'nün sahibi olan film, şimdi de Uluslararası Asya Film Festivali'nde izleyicilerin oylarıyla "En İyi Film" seçildi.

Kore Savaşı sırasında Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin ölümden kurtardığı ve Ayla adını verdiği minik bir kız çocuğunu kızı gibi sahiplenmesi, savaş sürerken ayrılmak zorunda kalıp yarım yüzyıl sonra biraraya gelmelerini anlatan, yapımcılığını Mustafa Uslu'nun üstlendiği, Can Ulkay'ın yönettiği Ayla, savaşın en acılı halini evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştürüyor.

AYLA FİLMİNİ KAÇ KİŞİ İZLEDİ

Box Office'in verilerine göre 27 Ekim'de vizyona giren Türkiye'nin Oscar adayı 'Ayla' 1 haftada 621.919 kişi tarafından izlendi. Filmin ilk haftada elde ettiği gişe geliri ise 7.500.000 lira oldu.

BİZE ULAŞIN