18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde Atatürk, en güzel bestelerle anılacak

Bu yıl 18. kez düzenlenen ve ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali; Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım Cuma akşamı, ‘Cumhuriyet Bestecileri’ konserine sahne olacak.

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde Atatürk, en güzel bestelerle anılacak

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl da yıldızlar geçidine sahne oluyor. Festival kapsamında 10 Kasım Cuma akşamı, 'Cumhuriyet Bestecileri' konseri izleyiciyle buluşacak. Atatürk'ün ölüm yıldönümü vesilesiyle en güzel bestelerle anılacağı konserde, ünlü piyanist Emre Elivar'a Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Konseri, festivalin Sanat Yönetmenliğini de üstlenen şef Gürer Aykal yönetecek. Konserde, Atatürk'ün eğitim alması için Avrupa'ya bizzat gönderdiği müzisyenlerden biri olan besteci Ulvi Cemal Erkin'in eserleri de seslendirilecek.

Borusan Filarmoni, Bilkent Senfoni, Konzerthausorchester Berlin, Nordwestdeutsche Philharmonie, Dortmunder Philharmoniker, Staatsorchester Kassel, Anhaltische Philharmonie Dessau, Hungarian National Philharmonic, Orquestra Nacional do Porto, Lithuanian Chamber Orchestra gibi orkestralar es¸ligˆinde konserler veren Elivar; Haziran 2011'den beri Arkas Trio'nun u¨yesi olarak müzik çalışmalarını Berlin'de sürdürüyor.

MÜZİĞİN KALBİ 'SANAT ŞEHRİ' ANTALYA'DA ATIYOR!

Sanat Yönetmenliğini Şef Gürer Aykal'ın üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin sürprizlerle dolu programı, Antalyalı sanatseverlere müzik dolu unutulmaz günler yaşatıyor.

Türkiye'nin en önemli orkestralarından biri olan 'Antalya Devlet Senfoni Orkestrası' ve Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin orkestrası olarak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in destekleriyle kurulan 'Akdeniz Filarmoni Orkestrası', Antalya Kültür Merkezi'nde birbirinden ünlü solistlere eşlik edecek ve dünyaca ünlü orkestra şefi Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy tarafından yönetilecek.

BİZE ULAŞIN