‘Annemin en iyi arkadaşı olurdu’

Gelecek yıl evlenmeyi planlayan Prens Harry ile ABD’li aktris Meghan Markle ilk röportajlarını verdi. Harry, “Annem Diana, Meghan’ı tanısaydı en yakın arkadaşı olurdu” dedi

‘Annemin en iyi arkadaşı olurdu’
Nişanlandıkları önceki gün açıklanan İngiltere tahtının beşinci sıradaki vârisi Prens Harry ile ABD'li aktris Meghan Markle ilk birlikte röportajını BBC'ye verdi. 2018 baharında evlenecekleri açıklanan çift Kensington Sarayı içindeki Nottingham Köşkü'nde samimi açıklamalarda bulundu. Markle, Harry'nin evlilik teklifi sırasında tek dizi üzerine çöktüğünü anlattı. "Mükemmel bir sürprizdi. Çok tatlı, doğal ve romantikti" dedi. Markle, muhabirin "Hızlı bir 'evet' dediniz mi" sorusuna da "Evet, aslında teklifi bitirmesine bile zar zor izin verdim. 'Şimdi evet diyebilir miyim' dedim" yanıtını verdi Harry'nin büyükannesi Kraliçe II. Elizabeth ile de birkaç kez görüştüklerini anlatan Markle, Kraliçe için "inanılmaz bir kadın" ifadelerini kullandı. Muhabirin çocuk isteyip istemedikleri sorusuna ise Harry "Şu anda yok. Ama yakın gelecekte bir aile kuracağız" dedi. Ortak arkadaşları vasıtasıyla tanışan çift bunun bir "kör randevu" (blind date) olduğunu da anlattı. İlk tanışmalarını anlatan Markle "Onun hakkında pek bir şey bilmiyordum. Ortak arkadaşa tek sorduğum 'İyi biri mi?' oldu. Bir şeyler içmek için sözleştik ve çok hızlı şekilde 'Yarın ne yapıyoruz?' aşamasına geçtik" dedi. Prens Harry ise "Ben hiç Suits dizisini izlemedim. Meghan'ı daha önce duymamıştım. Onu gördüğümde olumlu anlamda çok şaşırdım. Birbirimizi adım adım tanımaya başladık. Ve sadece 2 randevu sonra büyük bir adım atarak birlikte hiçliğin ortasına tatile gittik. Birlikte çadırı paylaştık ifadelerini kullandı.

GELİNİN ANNESİ SİYAHİ
Prens Harry BBC muhabirinin "Anneniz Prenses Diana, Meghan hakkında ne düşünürdü ya da söylerdi" sorusuna da "Aralarından su sızmazdı. Meghan annemin en yakın arkadaşı olurdu" yanıtını verdi. Meghan Markle, medyanın ilgisine tamamen hazırlıksız olduğunu ve özellikle kendisinin siyah bir anneye ve beyaz bir babaya sahip olmasından dolayı karışık ırk mirasına odaklanılmasının "kalp kırıcı" olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN