50 yıl sonra direksiyona geçti

Usta oyuncu Fatma Girik’in 75’inci doğum günü özel bir etkinlikle kutlandı. ‘Şoför Nebahat’ temalı kutlamada Girik, filmdeki şoför kostümünü giydi, 1952 model otomobilin direksiyonuna geçti

50 yıl sonra direksiyona geçti

Türk sinemasının ünlü oyuncusu Fatma Girik'in 75'inci yaş gününü, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) tarafından düzenlenen "Yeşilçam'a Saygı" etkinlikleri kapsamında kutladı. İKOD Merkez'de gerçekleşen "Nice Mutlu Yıllara, Şoför Nebahat Abla" adlı etkinlikte, Girik, İzzet Günay'la, "Şoför Nebahat" şarkısı eşliğinde pasta keserek Yeşilçam'daki 60'ıncı yılını ve 75'inci yaş gününü kutladı. Girik, kutlamada, 1970'te Süreyya Duru'nun yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği "Şoför Nebahat" adlı filmdeki şoför kostümüyle, kullandığı 1952 model aynı otomobilin direksiyonuna geçti.

Programda, geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan ve filmin 1960'lı yıllarda çekilen ilk serisinin başrolünü oynayan Sezer Sezin de anıldı. Girik'i mutlu gününde rol arkadaşı İzzet Günay da yalnız bırakmadı. Günay duygularını, "Fatma benim çok eski dostum, sırdaşım. O günler çok güzeldi. Büyük emek harcanmış filmlerdi o zamanki filmler" sözleriyle anlattı. Girik ise, "Sağlığım yerinde. Vücudumda platinler var biliyorsunuz. Annemi de Bodrum'da bırakıp geldim. Tekrar hızlıca geri döneceğim. Sizleri burada görmek ayrı mutluluk, tarif edilemez bir gurur. Yeşilçam'a çok güzel filmler çektik. İyi ki bu filmler var" dedi.
Kadıköy'de kutlanan "Nice Mutlu Yıllara, Şoför Nebahat Abla" adlı etkinlikte, filme gönderme yapılarak, kişi başı 250 kuruş ücretli Taksim-Emirgan dolmuş durağı da, klasik araçlara dama ve taksimetre takılarak canlandırıldı.

BİZE ULAŞIN