İskender Pala Türkiye’nin Kitapçısı TveK’da!

Türkiye’nin kitapçısı TveK, okurlarıyla çok okunan ve çok sevilen yazarları buluşturuyor. Divan Edebiyatını sevdiren yazar İskender Pala, 23 Aralık Cumartesi günü 17:00-19:00 saatleri arasında İstanbul’da TveK Mecidiyeköy mağazasında yeni kitabı AbumRabum’u imzalıyor.

İskender Pala Türkiye’nin Kitapçısı TveK’da!

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk, Katre-i Matem, Şah&Sultan, OD, Efsane, Mihmandar, Karun ve Anarşist adlı romanlarının baskıları yüz binlere ulaşan İskender Pala, polisiye roman türündeki yeni kitabı AbumRabum ile de okurlarının beğenisini topluyor. Pala, AbumRabum'da okurlarına yalnızca Roma, Kudüs ve İstanbul ekseninde nefes nefese bir casusluk romanı değil, aynı zamanda Mezopotamya'nın sosyal, siyasi ve sanatsal tarihini de okuma fırsatı sunuyor.

Etkinlik Adresi: TveK Mecidiyeköy, Büyükdere Caddesi No:49/2 Mecidiyeköy Mahallesi / Şişli / İstanbul - (212) 211 33 22

İSKENDER PALA HAKKINDA

1958, Uşak doğumlu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi (1979). Divan edebiyatı dalında doktor (1983), doçent (1993) ve profesör (1998) oldu. Divan edebiyatının halk kitlelerince yeniden sevilip anlaşılabilmesi için klasik şiirden ilham alan makaleler, denemeler, hikâyeler ve gazete yazıları yazdı. Düzenlediği Divan Edebiyatı seminerleri ve konferansları geniş kitleler tarafından takip edildi ve "Divan Şiirini Sevdiren Adam" olarak anıldı. Bazı çalışmalarıyla Türkiye Yazarlar Birliği Dil Ödülü'nü (1989), AKDTYK Türk Dil Kurumu Ödülü'nü (1990), Türkiye Yazarlar Birliği İnceleme Ödülü'nü (1996) aldı. Hemşehrileri tarafından "Uşak Halk Kahramanı" seçildi. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk, Katre-i Matem, Şah&Sultan, OD, Efsane, Mihmandar, Karun ve Anarşist adlı romanlarının baskıları yüz binlere ulaştı, bu romanları pek çok ödül aldı ve yabancı dillere çevrildi. Türk Patent Enstitüsü tarafından marka ödülüyle taltif edilip adı tescillendi. 2013 yılı Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü'ne edebiyat dalında layık görüldü. Bülbülün Kırk Şarkısı adlı kitabını ömrünün en güzel çabası sayan İskender Pala evli ve üç çocuk babası olup İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesidir.

BİZE ULAŞIN