Grammy’ye kadın damgası

Müzik dünyasının en önemli etkinliklerinden Grammy Ödülleri, sahiplerini buldu. Kadın dayanışmasının damga vurduğu gecede Michelle Obama sürpriz yapıp sahneye çıktı

Grammy’ye kadın damgası
Müzik dünyasının en önemli etkinliklerinden Grammy Ödülleri, Los Angeles'ta ünlü isimlerin sahne aldığı törenle pazar günü sahiplerini buldu. 61'incisi düzenlenen ödül töreninde bu yıl kadınların dayanışması damgasını vurdu. Los Angeles'taki Staples Center'da gerçekleştirilen törende eski ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama'nın da sürpriz yaparak Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Alicia Keys ve Jennifer Lopez gibi müzik dünyasının önemli isimleriyle aynı sahneyi paylaştı. Eski First Lady'nin sahneye çıkmasıyla salondaki konuklar ayağa kalkıp çığlıklar atarak tezahüratta bulundu. Alicia Keys'in sunduğu törende, Katy Perry'den Miley Cyrus'a, Dua Lipa'dan Jennifer Lopez'e, Lady Gaga'dan Diana Ross'a kadınların çoğunlukta olduğu müzisyenler sahne oldu. Alicia Keys'in iki piyanoyu aynı anda çaldığı performansı gerek salonda, gerekse sosyal medyada övgü dolu sözler aldı.
Ödül töreninde kırmızı halı her zamanki gibi kadın müzisyenlerin şıklık yarışına sahne olurken, hemen her törende "en iyi giyinen kadınlar" arasında gösterilen Jennifer Lopez, bu yıl "en kötü giyinenler" listesine geçiş yaptı. Lopez'in yanısıra Cardi B, Katy Perry ve Lady Gaga kırmızı halının diğer kötü isimleri arasında yer aldı.

İŞTE KAZANANLAR
Yılın albümü: Kacey Musgraves - Golden Hour
Yılın şarkısı: Childish Gambino - This Is America
En iyi yeni sanatçı: Dua Lipa
Yılın prodüktörü: Pharrell Williams
En iyi rap albümü: Cardi B - Invasion of Privacy
En iyi R&B albümü: H.E.R. - H.E.R.
En iyi R&B şarkısı: "Boo'd Up" - Larrance Dopson, Joelle James, Ella Mai & Dijon McFarlane, songwriters (Ella Mai)
En iyi rap şarkısı: "God's Plan" (Drake)
En iyi solo pop performansı: Lady Gaga - Joanne (Where Do You Think You're Goin'?)
En iyi grup pop performansı: Lady Gaga ve Bradley Cooper - Shallow
En iyi geleneksel pop vokal albümü: My Way - Willie Nelson
En iyi vokal pop albümü: Ariana Grande - Sweetener
En iyi dans kaydı: "Electricity" - Silk City & Dua Lipa feat. Diplo & Mark Ronson
En iyi rock performansı: Chris Cornell - When Bad Does Good

BİZE ULAŞIN