Pazarlar Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşme İmzalandı

Pazarlar Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşme İmzalandı
Pazarlar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 11 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Pazarlar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 15.06.2015 ile 15.05.2016 tarihleri arasını kapsayacak olan toplu iş sözleşmesi imza altına alındı. Toplu iş sözleşmesine Pazarlar Belediye Cavit Erdoğan, Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen ve Pazarlar Belediyesi iş yeri temsilcisi Mustafa Bektaş katıldı.
Pazarlar Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşen görüşmelerde konuşan Hizmet-İş Sendikası Ege Bölgesi Başkanı Ahmet Özen, sözleşmeyi karşılıklı anlayış ile tamamladıklarını belirterek, “Toplu iş görüşmemiz mutlu sona erdi. 15.06.2015 tarihinden geçerli olacak olan sözleşme imza altına alındı. Sözleşme 11 işçimizi kapsıyor. 1 yıllık yapılan sözleşme ile işçilerin günlük ücretlerine yüzde 11 iyileştirme yapıldı. Bu sözleşmemiz tabi ki belediye başkanımızla iyi ilişkiler içerisinde tamamlandı. Belediye başkanımız bizlere yardımcı oldu. Belediye Başkanımız Cavit Erdoğan’a İşçiler adına teşekkür ederim” dedi.
Görüşmeleri olumlu bir şekilde tamamlandığını belirten Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan ise,“ Hizmet-İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Sayın Ahmet Özen başkanımız ve işçi temsilcisi arkadaşlarımızla beraber görüşmeleri tamamladık. Ahmet Özen başkanıma teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimden beri güzel bir şekilde işçilerimizin haklarını onlara vermeye çalışıyoruz. Şimdi de Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş görüşmesinde her konuda anlaştık. Belediye demek işçilerimiz, memurlarımız, çalışanlarımız demektir. Onların üstünden biz hizmet etmekteyiz. O yüzden onların hak ettiği bu ücretlerin belki çok çok üstünde vermek istiyoruz. Ama bir taraftan da hizmet yapıyoruz ve hizmet yapmamız lazım. Onun için belki vermemiz gerekenler için çoğu zaman kısıntıya gidiyoruz. Ama emin olsunlar şartlarımızı en güzel şekilde zorlayıp onlara bu haklarını vermeye çalıştık. Herkese hayırlı olsun” dedi.
Görüşmelerin sonunda Pazarlar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 11 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.(MB-EFE)
BİZE ULAŞIN