Öğretmen Selim Yıldız’dan Yeni Bir Kitap

Tavşanlı Fen Lisesi Tarih Öğretmeni Selim Yıldız’ın 2003 yılında Nesil Yayınları’ndan çıkan ve 2 baskı yapan “Vilayetlerin Sultanlığından Faziletlerin Sultanlığına Osmanlı” kitabından sonra beklenen 2. kitabı Tavşanlı’da kurulan Egemen Yayınları’ndan “Tarihten İlginç ve İbretlik Sayfalar” adıyla piyasada.
Dünyada ve Türkiye’de ikinci kez, “Kitabı okuyun, beğenmezseniz kitap iade garantisi” sloganıyla yola çıkan ve iyi bir satış grafiği yakalayan Selim Yıldız eserin yazılış sebebini; “Bu çalışmamızla, dünya hayatının kaygı ve karmaşasına düşmüş, sürüklenen, gündelik siyasi, spor, ekonomik ve magazin gelişmelerine esir olmuş insanımızın ruh dünyasında; yitirdiğimiz değerler, yaratılışın gayesi, hayatın gizemi ve imtihan sırrı konusunda bir kapı açabilirsek en büyük bahtiyarlık olacaktır. Hayatın satıhlarında değil, belki derin uzuvlarında tam bir ba’su bâde’l-mevt vücuda getirmek dilek ve hayırlara vesile olması niyazıyla.” cümleleriyle açıklıyor.
Yazar Yıldız, kitabının 2. ve devam eden baskılarının gelirini doğup büyüdüğü Hisarcık ilçesine bağlı Aşağı Yoncaağaç Köyü’nün 2011-Simav Depremi dolayısıyla yıkılan ve yenisi inşa edilmekte olan cami hayrına bağışladı. Kitap Tavşanlı’da bir ilki de başardı. büyük bir beğeni toplayan kitap sadece hayırsever esnaf ve kitapsever Tavşanlı halkının satın almaları ile ilk 15 gün içerisinde 5 bin satış yaparak 5’nci baskıya ulaştı.
Yazar, ikinci etapta kitabın Emet, Hisarcık ardından Kütahya merkez ve diğer ilçelerinde daha sonra da diğer illerde kitapseverlerin beğenisine sunulacağını belirtti.
Kitapta birbirinden ilginç ve ibretlik bazı konu başlıkları ise şunlar: “Kur’an-ı Kerim En Büyük Mucize, Kırım Harbi’nde Allah’ın Yetişen Yardımı, İstiklâl Harbi’nde Melek Orduları Yardımı, Mehmetçiğin Kore’deki Bayram Namazı, Kore’den Kıbrıs’a Bir Esrarengiz Er, Afganistan’ın İngiliz Topal Mollası, Hâfız Ömer Bir Bulgar Casusu İdi, Yako’dan Başkasından Alışveriş Etmem, Helena Rubinstein Sadece Yahudi Irkı İçin Yaşadı ve öldü, Rusya Kranspresnensk Parkındaki Çocuk Heykelinin Sırrı, Yabancıların Türklere Nasihatları, Almanya Üç Defa Nasıl Süper Güç Oldu?, Kanuni’nin Torunu Nasıl Dünya Güzeli Seçildi?, Amerikalılar TRT’yi Ele Geçirmek İstiyor, Firavun Zihniyeti, Din Şuuru, Ya Evladım, Ye’se Düşme Allah Türkleri Seviyor, Cumartesi Noterler Kapalı İmama Vekâlet Verilemiyor, “Küçük Ev” Dizi Filmi Türk Gencini Protestan Yaptı, Süleymaniye Camii’ne Mahalle Bekçisi İmam Olur mu?, İngilizcenin İşgalinden Payını Almış Zavallı Çocuklarımız, Refia’yı Türkçe Yedi Kelime Kurtardı, Bugün Dünya Osmanlı’yı Keşfetmeye Çalışıyor” (Tİ- EFE)
BİZE ULAŞIN