Yaz Spor Okulları Kapılarını Açtı

Yaz Spor Okulları Kapılarını Açtı
Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerin yaz aylarını verimli bir şekilde değerlendirmesi için açılan ücretsiz yaz spor okulları, törenle açıldı.
Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Yüksel Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Uğur, Emniyet Müdür vekili Mehmet Paköz, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Törenin açılış konuşmasını Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen yaptı. Ölçen, "Amacımız gençlerin kabiliyetini tespit edip yönlendirmek, 2014 yılında yaptığımız projelerle 10 bin öğrencimize spor yaptırdık, 2015 yılında hedefimiz ise 15 bin öğrenciye ulaşıp, spor yaptırmak" dedi.
2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yaz spor okullarının faaliyete geçtiğini kaydeden Vali Şerif Yılmaz öğrencilerin boş zamanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesinin yaz spor okullarında yapılacağını belirtti.
Yaz spor okulları sayesinde önemli değerlere ulaşıldığına dikkat çeken Yılmaz, "Özellikle sporcu taraması adına geleceğimizin ülkemizi temsil edecek sporcuları çıkarmak adına yapılan en etkili çalışmalardan bir tanesidir.Kabiliyetin ortaya çıkması, arkadaşlarımızın tespitleriyle beraber geleceğe sporcu olarak hazırlanmaları adına en güzel ortamdır" diye konuştu.
Vali Şerif Yılmaz velilere hitaben yaptığı konuşmada, "Yaz tatiline girdiğimiz bu dönemde, çocuklarımızın sahipsiz kalmaması için, gözümüzden sakındığımız canlarımızın kötü alışkanlıklara yaklaşmaması için yaz spor okullarına mutlaka gönderin.Diyanet İşleri Başkanlığı’mız tarafından organize edilen Kur’an kursları ile yaz spor okulları arasında işbirliği sağlandı. Bu sayede yaz spor okuluna giden çocuklarımız Kur’an kursu derslerini, Kur’an kursuna giden öğrencilerimiz ise spor derslerine katılabiliyor. Çocuklarımızın geleceği ve zihnen gelişimi için bu imkanları değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Yaz Spor Okullarının daha geniş kapsamlı tutulması için sadece merkezde değil Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullardaki spor salonları da çocuklarımızın emrindedir" ifadelerini kullandı.
Yaz Spor Okulları açılış programı sporcuların birbirinden renkli ve ilgi çeken gösterilerini sunmasıyla tamamlandı.(EFE)
BİZE ULAŞIN