Kendimi bildim bileli karşı cinse aç değilim

'Best Fotomodel' seçildikten sonra şöhrete kavuşan Barış Murat Yağcı, kendinden emin: "Her zaman kızlardan ilgi gördüm; hiçbir zaman karşı cinse açlık hissetmedim. Şimdi de kadın hayranlarımın sayısı arttı"

Efes Pilsen'de profesyonel basketbolcuyken büyük bir sakatlık geçiren ve spor hayatına veda eden 21 yaşındaki Barış Murat Yağcı'nın hayatı; geçtiğimiz yıl düzenlenen Best Model of Turkey yarışmasında 'Best Fotomodel' seçildikten sonra değişti. Dünyaca ünlü İtalyan markası Dsquared'tan aldığı teklif ise modellik hayatının dönüm noktası oldu. "Dsquared'ın yaratıcıları Dean ve Dan Caten kardeşler tarafından tesadüfen keşfedildim" diyen Yağcı; olay��n nasıl geliştiğini şöyle anlattı:

EĞİTİMİM SÜRÜYOR
"Onların İstanbul'da olduğu dönem, yakın bir arkadaşım beni bir davete çağırdı ve orada markanın yetkilileriyle karşılaştık. Türk olup olmadığımı sordular. Türk olduğumu söylediğimde ifadeleri değişti. Boyumun, yüzümün ve dövmelerimin Milano'da çok avantaj getireceğini söylediler. Milano'daki çekimlerinde ve Londra Moda Haftası'nda onların defilesinde olacağım."
'Best Model'de keşfedilmeden önce neler yapıyordunuz?
Bahçeşehir Üniversitesi mezunuyum ve Efes Pilsen'de sekiz yıl profesyonel olarak basketbol oynadım. Omzumdan ve Aşil tendonumdan sakatlık geçirince; basketbolu bırakmak zorunda kaldım. Sonra da arkadaşlarımın desteği ile modelliğe başladım. 'Best Fotomodel' seçilmemin ardından da Altan ve Vahide Gördüm'ün kurduğu Akademi 35'de oyunculuk eğitimi aldım. Oyuncu koçum Filiz Taçbaş'la eğitimime devam ediyorum.
'Best Fotomodel' seçildikten sonra hayatınızda neler değişti?
İnsanların bana olan ilgisi arttı. Birçok televizyon programına katıldım. Birçok dergi benimle röportaj yaptı. Sokakta yürürken insanlar artık beni tanımaya başladı.

ANNEME EV ALMIŞTIM
Gerçek hedefiniz modellik mi yoksa oyunculuk mu?
Benim ilk tercihim oyunculuk. Zaten 4-5 diziden teklif geldi ama bu tekliflerin bana uygun olmadığını düşündüğüm için kabul etmedim. Kendimi iyi anlatabileceğim ve tanıtabileceğim bir rolde oynamak istiyorum. Fazlasıyla seçici davranmaya çalışıyorum. Yaşım genç, vaktim bol... Acele bir karar vermek istemiyorum.
Şöhret olunca para da beraberinde geldi mi?
Daha önce profesyonel basketbol oynadığım için güzel paralar kazandım. O dönem, anneme ev aldım. Para konusunda sıkıntı yaşamadım.

SAÇLARINI KESTİRMİŞLER
Kadın hayranlarınızıla ilgili neler söyleyeceksiniz?
Kendimi bildim bileli, karşı cinse aç bir erkek olmadım. Kızların lgisi yarışmadan sonra daha arttı. Bir televizyon programında "Sarışın, kısa saçlı ve 1.80 boylarında kızlardan hoşlanırım" dedim; yüzlerce kız bana Facebook'tan mesaj attı! Saçlarını sarıya boyatıp kısa kestirmişler ve altına da "Boyum 1.70 ama topukluyla 1.80 oluyor" gibi şeyler yazmışlardı!

BİZE ULAŞIN