Türkan Şoray kurallarım var!

"Devlet tiyatrosunda devam eden bir tiyatro hayatım var benim ve asla bırakmayacağım bir hayat bu! Tiyatroda akşam sekizde oyunum varsa, akşam sekizde oyunum vardır; bitmiştir. Bütün her şeyi yıkmam ben bir dizide oynamak için. Bu da benim Türkan Şoray kanunumdur"

Dün SABAH Pazar'da başlayan röportaj bugün de devam ediyor. 5 milyonu aşan gişesiyle rekor kıran filmin başrol oyuncusu Devrim Evin, ilk kez konuştu ve anlattıkları bir güne sığmadı tabii ki…
Şu anda oynadığınız bir oyun var mı?
Adana Devlet Tiyatrosu'nda Orhan Kemal'in 'Murtaza' oyununda oynuyorum. Fakat ayağım kırıldığı için raporluyum şu anda. İnşallah İstanbul Devlet Tiyatrosu'na tayinim olursa, İstanbul'da da izleyecekler beni. Şunu da söyleyeyim; beni bir oyunda, sahnede izledikleri zaman çok şaşıracaklar!

OLMAZSA OLMAZLARIM VAR
Dizide falan oynamayı düşünüyor musunuz?
Bakacağız...
Böyle bir rol, böyle bir gişe ve böyle büyük bir projeden sonra nasıl bir teklif gelirse, 'evet' dersiniz?
Bir kere benim Devlet Tiyatrosu'nda devam eden bir tiyatro hayatım var ve asla bırakmayacağım bir hayat bu! Bunu bırakmak kadar saçma bir şey olamaz çünkü benim mesleğim, beni var eden şey. Dünyada bütün aktörler bir tiyatroda rol alabilmek için neler yapıyorlar. Bu durumda 'bu senaryo güzel, yapım da güzel, oyuncular, yönetmen, bu iş iyi olacak' diyebilmem için; benimle çalışmak isteyen insanlar buna müdahale etmemeli. Faruk Aksoy'la üç sene çalıştık ama hiçbir şekilde benim tiyatro hayatıma müdahale etmedi. Hani 'Türkan Şoray kuralları' falan diye insanlar geyik yapıyor ya, evet var!
Nasıl yani, Türkan Şoray kurallarınız mı var?
Var tabii ki! Olmazsa olmazlarım var. Ben çok ciddi bir disiplinden geliyorum. Benim tiyatroda akşam 8.00'de oyunum varsa, akşam 8.00'de oyunum vardır. Bitmiştir. Bütün her şeyi yıkmam bir dizide oynamak için.
Hayalinizde ne yapmak var peki, hedefiniz nedir?
Hayalim sinemaya devam etmek.

BİZE ULAŞIN