Erotizm beni zorlayabilir

Müzisyen kimliğiyle tanınan Gökhan Tepe, ilk sinema filmi 'Ayaz'da psikolojik sorunlar yaşayan genç bir adamı oynuyor. Daha çok romantik komedi tarzı filmlerde rol almak istediğini söyleyen Tepe, "Dozajı artırılmış sevişme sahneleri beni gerer ve zorlar" diyor

İlk sinema filmi 'Ayaz' ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanan şarkıcı Gökhan Tepe; filmde, 'Deniz' adlı bitik bir adamı canlandırdığını söylüyor. "Benim de böyle psikolojimin altüst olduğu bir dönem olmuştu" diyen Tepe, ilk sinema filmini ve sekiz yıllık ilişkisini anlattı...
'Ayaz' ilk sinema filminiz. Bu projeyi neden kabul ettiniz?
2008'den beri dizi ya da filmde oynamadım. Bunun nedeni de seçici olmam. Oyunculuğu iyi bir noktada bıraktım; o dakikadan sonra gelecek tüm projelerin, bir öncekinden daha iyi olması gerekiyordu. Daha önce de dizi ve sinema filmi teklifleri almıştım ama izleyici kitlemi hayal kırıklığına uğratmamak için oyunculuğa ara vermiştim. Ama Mas Medya'nın teklif ettiği 'Ayaz' filminin senaryosu çok hoşuma gitti. Canlandırdığım 'Deniz' karakterini de çok sevdim. Bir de artık set özlemine karşı gelemedim. Tam istediğim tarzda bir film oldu.
ben de dağılmıştım
'Deniz' karakteri nasıl biri?
Ben, filmin duygusal boyutunu üstleniyorum. Cemal Hünal aksiyon, Arda Kural ise gerilim tarafında. Sıradan, sokaktan bir insan 'Deniz'. Tam benlik bir karakter. Marmaris'te yaşıyor, kız arkadaşını uyuşturucudan kaybetmiş. Bunun üzüntüsü ile bitik bir insan oluyor. Hayatı boşluyor, çevresindeki insanlar da bu duruma çok üzülüyor. 'Ayaz'; aksiyon, gerilim ve aşk üçgeninde dönen bir film.
'Deniz' için "Tam benlik" dediniz. Sizin de oynadığınız karaktere benzeyen bir hikayeniz mi var?
Yıllar önce kendimi psikolojik olarak saldığım, filmdeki gibi sakalları ve saçı uzattığım, kendimi boşlukta hissettiğim bir dönemim oldu. Belki de bu yüzden karakteri çok yakın buldum kendime. Daha önce oynamış gibiydim. Benim için çok özel bir deneyim oldu.
Role nasıl hazırlandınız?
Saçımı, sakalımı uzattım. Tabii ki çok okuma provaları yaptık. Cemal Hünal'la ilk kez bu filmde tanıştık ama çok iyi uyum sağladık. Film öncesinde karşılıklı sahnelerimizi çok çalıştık. O konuda çok tevazu gösterdi. Dengeleri çok iyi kurulmuş bir ekiptik. Bunun beyaz perdeye de yansıyacağını düşünüyorum.

SENA RYO YAZAB İLİRİM
Sinemada gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz var mı?
Daha önce sinemanın içinde olacağım aklıma gelmiyordu ama bundan sonra sinemayla ilgili çeşitli hayallerim var. Ben de bir şeyler yazmak istiyorum. Belki önümüzdeki yıl bir romantik-komedi senaryosu yazabilirim. Esprili tarafımı da göstereceğim bir senaryo olabilir.
Neden romantik-komedi tarzını kendinize daha yakın buluyorsunuz?
Kendimi hoplayıp zıplanılan aksiyonlarda, gerilim sahnelerinde göremiyorum çünkü. Ruhumda yok. Tabii bu iş daha çok deneyimle alakalı. Gün gelir "Seri katili oyna" derlerse, o zaman şansımı denerim. Benden de nasıl bir seri katil çıkarsa artık! (Gülüyor)
Aksiyon sahneleri dışında başka hangi sahneler sizi zorlar?
Dozajı artırılmış sevişme sahneleri beni zorlar. Sevişme sahnelerinde gerilip zorlanabilirim. Öpüşürken bile gerildiğimi söyleyebilirim.

BİZE ULAŞIN