Moda dünyasından son haberler

Bu hafta sizin için, moda dünyasında neler olup bitiyor öğrendim ve en önemli haberlerden bir demet hazırladım. Hem de mis gibi bahar kokan haberler...
İşte tüm dünyanın konuştuğu gelişmeler..
Gucci'nin Forever Now kampanyasının yeni yüzü; model Charlotte Casiraghi oldu. Kampanyanın tanıtımı geçtiğimiz günlerde Paris'teki La Societe lokantasında gerçekleşti.
Stefano Pilati'nin YSL'den ayrılmasının ardından markanın kreatif direktörlüğüne Dior Homme'un eski tasarımcısı Hedi Slimane geçti.

ÖZEL SERGİ...
Uzun yıllardır Jil Sander'ın kreatif direktörlüğünü yapan Raf Simons'un markaya vedasının ardından Jil Sander kendi markasına tasarımcı olarak geri döndü. Etrafta; Raf Simons'un Dior'a geçeceğine dair dedikodular dolaşıyor.
Marc Jacobs'ın Louis Vuitton'daki 15'inci yılı şerefine Paris'teki Les Arts Decoratifs Müzesi'nde 'Louis Vuitton-Marc Jacobs' adında çok özel bir sergi açıldı. Bu ay açılan sergi, Eylül'e kadar devam edecek.

İKİNCİ DEFİLEYİ YAPTI
Beyonce'nin ardından sahnelerden podyumlara transfer olan şarkıcı Kanye West'in; geçtiğimiz yıl lanse ettiği DW markası için Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleştirdiği ikinci defilesi çok beğenildi.
Paris Moda Haftası'nda tanıtımı gerçekleştirilen Dior Joaillerie kitabı da büyük beğeni topluyor. Markanın tarih boyunca hazırladığı çok özel mücevherlerle gerçekleştirilen çekimlerin yer aldığı kitap, Rizzoli Yayınevi'nden çıktı.
2012-2013 sonbahar/ kış sezonuyla birlikte, Beymen Academia markası için artık Murat Türkili ve ekibi koleksiyon hazırlamaya başlayacak.
Ünlü ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutin, moda dünyasındaki 20'nci yılını çok özel bir koleksiyon ve sergiyle kutluyor. 20'nci yıl için hazırlanan koleksiyona mutlaka göz atın derim.

BÜYÜK BEDENE GEÇİŞ
Özellikle tasarımlarındaki desenlerle dikkat çeken genç Yunan tasarımcı Mary Katrantzou, artık koleksiyonlarında kendisi gibi büyük beden giyen kadınlar için daha büyük bedenlere yer vermeye karar verdiğini açıkladı.
10 yıldır Lanvin'in kreatif direktörlüğünü sürdüren Alber Elbaz, 10'uncu yıl dönümü şerefine düzenlenen defileden sonra özel bir parti verdi. Ünlü tasarımcı partide sahneye çıkarak, 'Que Sera' şarkısını söyledi.

TERCİHİ PARİS
Yeni neslin süpermodeli olarak bilinen Karlie Kloss; 2012-2013 sonbahar/ kış defilelerinde New York, Londra ve Milano'yu es geçerek sadece Paris Moda Haftası'nda podyuma çıktı.
Model Dree Hemingway, Fransız markası Sandra'nın 2012 ilkbahar/yaz sezonu için özel bir koleksiyon hazırladı.
Milano Moda Haftası'nda yine en ses getiren defileye imza atan Domenico Dolce&Stefano Gabbana'nın en büyük hayali; kendilerinin yerine efsanevi modacı Karl Lagerfeld'in Dolce&Gabbana'nın kreatif direktörü olmasıymış.

TülIN
Resimdeki modele benzer yavruağızı, kruvaze ceket ve tarzda zıtlık yaratmak çok IN.
TülOUT
Ayakkabıda dolgu topuk in, topukta başka renk doku da in ama böyle desenli topuk OUT!
BİZE ULAŞIN