Meydan okudu

30 yıllık oyuncu Filiz Taçbaş; "MS hastasını canlandırdım, kimsenin haberi olmadı. Karakteri Nurgül Yeşilçay veya Beren Saat canlandırsaydı Türkiye ayağa kalkardı. Bu rolü oynamak hiç kolay değil; gelsinler de oynasınlar bakalım!"

Bugüne kadar; 'Arka Sokaklar', 'Bütün Çocuklarım', 'Koçum Benim' ve 'Mahallenin Muhtarları' gibi dizilerde rol alan 30 yıllık oyuncu Filiz Taçbaş çektirdiği seksi fotoğraflarla "Artık ben de varım" dedi.
30 yıldır dizi ve film camiasının içindesiniz. Neler yaptınız bugüne kadar biraz hatırlatabilir misiniz?
1981 yılında Türkiye Yüz Güzeli seçilerek İstanbul'a geldim. 16-17 yaşındaydım. Ailem çok tasvip etmedi ama arkadaşlarım destekledi. 1982'de Abdullah Şahin tiyatrosuna girdim. Tiyatro sahnesinde pişerek başladım oyunculuğa. Çok zorluklar çekerek bu yerlere geldim. Dekor da taşıdım, sahne amirliği de yaptım... Ama ben yaptıklarımı anlatmayı tercih etmedim şimdiye kadar.

EMEĞİME YAZIK EDİYORLAR
Ön plana çıkmayı tercih etseydiniz şimdi farklı bir yerde mi olurdunuz?
Çok farklı olurdu. Güzelliğime ve oyunculuğuma güveniyorum. Girdiğim her karakterin hakkını veriyorum. İnsanların tercih ettiği yollar vardır. İlla ki; 'Evleneceğim çocuk yapacağım' dedim. Dediğimi de yaptım. Ama öyle değilmiş. İki yıl önce, artık beni birtakım şeyler rahatsız etmeye başladı. 'Emeğime yazık ediyorlar' fikri doğdu bende. Tırnaklarımla kazıyarak geldim.
Bundan sonraki hedefleriniz neler?
İyi film ve dizilere devam... Bunları yapmak istiyorum; bu fotoğraflar belki kapı açar. Çok farklı karakterleri oynayabilirim. Mesela köylü kadını, doktor gibi birçok rolü canladırdım ama sansasyonel olmadığım için ön plana çıkmadı.
biz de tersi
Neden bu zamana kadar popüler olamadınız sizce?
Dünya sinemasında projeye göre oyuncu bulunur. Bizde tam tersi... Çok iyi oyuncular var; keşfedilmemiş.
Oynadığınız en zor rol...
Bir MS hastasını oynadım; insanlar onu bilmiyor. Başka biri oynasa; mesela Beren Saat, Nurgül Yeşilçay gibi oyuncular oynasaydı bu rolü, Türkiye ayağa kalkardı. Bir dizi ile şöhret olmak neymiş; gelsinler böyle bir rolü oynasınlar bakayım! Oyunculuk zor zanaat. Yapımcılar bir oyuncuyu şöhret yapıyorsa, devamını getirmeli. Riskli role sokmuyorlar çünkü çuvallarsa dizileri iş yapmaz.

BİZE ULAŞIN