Boyner'in kızı Ayvalık'ın gelini oldu

Türkiye'nin en zengin işadamlarını Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde buluşturan düğün, önceki gün düzenlenen ilginç bir nikah töreni ile başladı.

Türkiye'nin önde gelen sanayicilerinden Cem Boyner'in, Bilgün Dereli ile evliliğinin meyvesi olan güzel küçük kızı Emine Boyner; Ayvalık'ın önemli işadamlarından Mustafa-Fatma Kürşat'ın yakışıklı oğlu Ali Kürşat ile önceki gün Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin'in kıydığı nikahla dünya evine girdi.

Ayvalık'a bağlı Küçükköy beldesinin, dünyaca ünlü Sarımsaklı sahilinin bir uzantısı olan Badavut Yarımadasındaki, 'Amanın Biyç' olarak da bilinen eski tuzla kalıntılarının bulunduğu bölgede, basına kapalı olarak kıyılan nikaha davetlilerin bermuda şort ve kadınlarında rahat kıyafetlerle katıldığı gözlendi. İlk bakışta, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Halis Komili, Show TV'nin eski sahibi Erol Aksoy, Profilo Holding'in sahibi Hayati Kamhi, Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık'ın ileri gelen işadamları, Coca-Cola'nın ABD CEO'su Muhtar Kent'in yeğenleri Sezai Ömer Madra ve Salih Madra gibi isimlerden oluşan davetlilerin,'Amanın Biyç'e balıkçı sandallarıyla giderek, yalınayak katıldıkları nikah töreni ve güneşin batışının ardından, saat 20.30'da kıyıda bekleyen balıkçı tekneleriyle davetliler konakladıkları yerlere uğurlandı.

Nikahın ardından geceyi serbest zamanla geçiren davetliler, bugün Cem Boyner'in Cunda boğazında bulunan malikanesinde yapılacak görkemli düğünle yeniden bir araya gelecek. Ayvalık ve Cunda adasındaki birçok otel, seçkin davetlileri ağırlarken, iş dünyasının ünlü simalarından Koç Holding'in Onursal Başkanı Rahmi Koç'un 'Nazenin IV' ismini taşıyan süper lüks yatını da düğün nedeniyle Cunda Boğazında bulunan Tavuk Adası açıklarına demirlediği gözlendi. Düğüne; Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Halis Komili gibi dev işadamlarının yanı sıra İstanbul Jet Sosyetesinin tanınmış simalarının da katılmasının beklenildiği kaydedildi.

Yılın düğünü olarak kabul edilen organizasyon kusursuz olabilmesi için, Tüsiad'ın bir önceki Başkanı ve Cem Boyner'in şu anki eşi Ümit Boyner'in de yoğun çaba gösterdiği gelen bilgiler arasında.

GELİN-DAMAT VE DAVETLİLER NİKâHA SANDALLARLA GELDİ

İşadamı Cem Boyner'in küçük kızı Emine Boyner, Ayvalık'ın önde gelen işadamlarından Mustafa-Fatma Kürşat'ın oğlu Ali Kürşat ile dünya evine girdi. Ayvalık'a bağlı Küçükköy beldesinin Badavut Yarımadası'ndaki 'Amanın Biyç' olarak da bilinen eski tuzla kalıntılarının bulunduğu bölgede kıyılan nikâha davetliler bermuda şort ve rahat kıyafetleriyle katıldı. Balıkçı sandallarıyla gelip yalınayak katıldıkları nikâh töreninin ardından davetliler gün batımı manzarası eşliğinde kıyıda bekleyen balıkçı tekneleriyle döndü. Davetliler, bugün Cem Boyner'in Cunda boğazındaki malikânesinde yapılacak görkemli düğünde yeniden bir araya gelecek.

BİZE ULAŞIN