Kıyafetlerimde enteresan detaylar olmalı

'Leyla ile Mecnun' dizisinden ayrıldıktan sonra üç sinema filminde rol alan genç oyuncu Müge Boz; enteresan detayları kıyafetlerine uygulamakta cesur olduğunu söylüyor

Güzel oyuncu Müge Boz; tenis, piyano, jimnastik ve daha pek çok farklı alanla haşır neşir bir çocukluk geçirmiş. Bu nedenle bugün sanat dünyasının içinde yer alması hiç şaşırtıcı değil. Kariyeriyle ilgili oldukça bilinçli kararlar alan Boz, aynı zamanda düzenli olarak yaptığı yoga ve pilates'le çocukluğundan bu yana varolan fiziksel disiplinini de kontrol altında tutmayı başarıyor. InStyle dergisine konuşan güzel oyuncu, kendi tabiriyle her konuda 'öğrenmeye aç' biri. Alan veya konu hiç önemli değil; eğer bir şeyi öğrenmesi gerekiyorsa o kendini kaybedenlerden...

ÜÇ FİLMDE BİRDEN OYNADI
Adeta bir fenomen haline gelen 'Leyla ile Mecnun' dizisinden ayrıldığından bu yana gündemini üç farklı sinema projesi süslüyor. Geçen sene çekilen 'Toprağın Çocukları', geçtiğimiz ay vizyona girdi. Onun dışında çekimleri hâlâ devam eden 'Bir Hikayem Var' Aralık'ta, 'Karaoğlan' ise Ocak'ta seyirciyle buluşacak. Her ortama rahatlıkla uyum sağlayabildiğini söyleyen genç oyuncu, kendisiyle barışık bir yapıya sahip ancak bazen bir şeyleri fazla kafasına takmasından muzdarip. Bu özelliği, ne yaparsa yapsın, onun en iyisini yapması gerektiğine olan inancından kaynaklanıyor. Bu konudaki belirgin tavrı, konu stiline gelince tamamen değişiyor. Boz, bu konuda tek kelimeyle 'rahat'. Yüz hatlarının özellikle de kalın kaşları ve kocaman gözlerinde buluşan netliği, altın renge çalan uzun ve doğal saçları o kadar 'ben buradayım' diyor ki; güzel oyuncu çuval giyecek olsa yine de gözlerin üzerine döneceğine şüphe yok.

SPOR AYAKKABI TUTKUNU
Stilinde daha çok gittiği ve gördüğü yerlerden etkilenen Boz, enteresan detayları kıyafetlerine uygulamak konusunda oldukça cesur davrandığını belirtiyor. Tüm kombinasyonun ön plana çıkmasındansa bazen kıyafetin üzerine iliştirdiği bir iğnenin dikkatleri üzerine toplaması ona daha çok uyuyor. Boz, tam bir spor ayakkabı ve gözlük tutkunu; dolabında birbirinden farklı modelde ve renkte spor ayakkabılar ve yine farklı tarzlarda gözlükler bulunuyor.

LOUIS VUITTON
"Pastel tonlardaki elbisenin sade deseni oldukça hoşuma gitti. Elbisenin içine giydiğim balıkçı yaka kazak onun var olan romantik havasını dengeliyor."

MICHAEL KORS
"Bu kombinasyonda kaşmir kazak ve pantolon favori parçalarım. Alt ve üstte aynı naif tonları kullanınca, kürk yakalı kırmızı palto yanlarında sade bir parçaymış gibi görünüyor."

DONNA KARAN
"Pantolonun ve ipek kazağın duruşu, ayakkabıların seksapelitesi; hepsi adeta bir bütün gibi. Ceketin rengi ise kıyafete asalet katarak son noktayı koyuyor."

SALVATORE FERRAGAMO
"Elbisenin göğüs dekoltesi benim de sevdiğim tipte. Dozunda bir dekolte olduğu için de rahatlıkla altın takılarla destekleyebilir ve kolay bir şıklık yakalayabilirsiniz."

BİZE ULAŞIN