Sevinsinler; maddi manevi zarardayım!

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren 'Çanakkale Çocukları' filminin senaristi ve yönetmeni Sinan Çetin, filmin kendisini maddi-manevi yorduğunu söyledi: Takdir edilmeyi bekledim, yanıldım. Maddi olarak zarar ederek pek çok insanı sevindirdim

Günaydın'ın yayın yönetmeni Şirin Sever'in a Haber'de yayınlanan 'Jurnal' isimli programının ilk bölüm konuklarından biri de Sinan Çetin'di. Çetin, gösterime girdiği 28 Eylül'den itibaren 170 bin kişi tarafından izlenen son filmi 'Çanakkale Çocukları'yla ilgili eleştirilere yanıt verdi. "Filmde barışı anlattığım için beğenilmedim" diyen Çetin, şöyle konuştu: Aslında bu film ile "Çanakkale Savaşı adı altında düşmanla barışabiliyorsak, şu anda kendi vatandaşlarımızla niye kucaklaşamıyoruz?" demek istedim. Ama filmimi anlayan ve entelektüel anlamda destek veren çıkmadı. Takdir edilmeyi bekledim, yanıldım."

PARIS HILTON İLE KOMEDİ FİLMİ
Çetin, senaryoyu yazarken tarih danışmanlarına fikirlerini sorduğunu da belirtti: "Bütün danışmanlar bana, 'Bir anne gidip savaştan oğlunu alamaz' dedi ama ben inat ettim ve bir anneyi savaşa gönderdim." Eleştirilere çok üzüldüğünü söyleyen ünlü yönetmen, "Çanakkale'de düşmanı kucaklayan bir milletin hoşgörüsünün anlaşılmaması ben de maddi-manevi yorgunluğa neden oldu. Maddi olarak zarar ettim. Pek çok insanı da böylece mutlu ettim" dedi. Çetin, bundan sonra komedi filmi çekeceğini sözlerine ekledi: "Paris Hilton ile bir komedi filmi çekmek istiyorum. İnsanlar artık mesaj almak değil de gülmek istiyorsa, ben de artık komedi filmleri çekeceğim."

HAFTA İÇİ HER GÜN
GÜNAYDIN ekinin yayın yönetmeni Şirin Sever'in hazırlayıp sunduğu 'Jurnal' hafta için her gün a Haber'de ekrana geliyor ve gündemdeki konuları masaya yatırıyor.

BİZE ULAŞIN