Sinan Özedincik'le haftanın magazin gündemi

Magazinin usta kalemi Sinan Özedincik bu hafta da Türkiye'nin magazin gündemini Marilla Erçik'e değerlendirdi. İşte ünlüler dünyasından son dedikodular ve perde arkasında yatan olaylar.

AHU TUĞBA'DAN AVŞAR'A TAŞ
Ahu Tuğba, Hülya Avşar'ın jüri başkanı olmasından dolayı çok konuşulan 49'uncu Antalya Film Festivali'ni değerlendirdi. Avşar Kızı'nın başkan olmasını çok doğru bulmadığını söyleyen Tuğba, "Hülya Avşar'ın başkanlığı çok önemli değildi. Orada Türkan Şoray vardı. Hülya hiç film çekmiş mi, montaja girmiş midir, mutfağa girmiş midir? Festivalde 'En İyi Oyuncu Ödülü'nü de Kadir İnanır almalıydı" diye konuştu. Sizce neden hiç kimse Hülya Avşar'ın juri olmasından memnun olmadı? Size göre Hülya Avşar'ın bu iş için doğru isim mi?

Bu konu ile ilgili herkes konuştu ve yorum yaptı. Fakat Ahu Tuğba yorum yapacak en son kişi… Geçmişte yaptığı filmler ortada. Tuğba, Antalya Film Festivali'nde yarışıp ödül alabilecek düzeyde film bile yapmadı. Hülya Avşar gerçekten çok fazla eleştiri yağmuruna tutuldu. Keşke Ahu Tuğba yorum yapmasaydı bu konuda. Gündeme gelmek için Hülya Avşar'ı kullandığını düşünüyorum. "Hadi ben de vurayım Avşar'a" dediğini düşünüyorum. Alakasız zamanlarda alakasız şekillerde ortaya çıkıyor. Yaptığı hiçbir iş olmadığı halde gündeme gelmeye çalışıyor. Hülya Avşar'ın ise her gün neler yaptığını görüyoruz. Bunu tartışmaya bile gerek yok. Kadir İnanır konusuna gelince; ben de onun ödül alması gerektiğini düşünen isimlerdenim. Ama buna en son karar verecek isim Ahu Tuğba! Hülya Avşar doğru isim. Fakat onun yerine başkaları da olabilirdi. Sadece olabilirdi diyorum… Yanlış isim olmadığı kesin.

BİZE ULAŞIN