Mahsun Abi'nin bana güvenmesi hoşuma gitti

'Hayat Devam Ediyor'da 'Siraç'ı oynayan Onur Tuna: İlk projem olmasına rağmen Mahsun Kırmızıgül'ün bana güvenmesi ve rolü başarıyla canlandıracağıma inanması çok hoşuma gitti

Küçük yaşta evlendirilen kızların dramına dikkat çeken, atv'nin pazar akşamlarına damga vuran dizisi 'Hayat Devam Ediyor'da 'Siraç'ı oynayan Onur Tuna, ilk oyunculuk denemesiyle dikkat çekiyor. Tuna; modellikten oyunculuğa geçiş sürecini ve özel hayatında da sevgili olduğu, dizideki rol arkadaşı Yasemin Allen'la ilişkisini GÜNAYDIN'a anlattı.

HEYECANLANDIM
İzmir'de modellik yaparken, bir anda oyunculuğa başladınız. Bu geçiş nasıl oldu?
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü'nde okurken hem tiyatroyla uğraşıyor, hem de fotomodellik yapıyordum. Menajerim İstanbul'daydı. Oyunculuk yapmak istediğime karar verdiğimde birçok dizi için görüşme yaptım. Daha sonra Mahsun Ağabey beni 'Hayat Devam Ediyor' projesi için çağırdı ve başladım.
İlk projenizde, böylesine iddialı bir işte yer almak nasıl bir duygu?
Çok mutlu oldum ve heyecanlandım. İlk proje olmasına rağmen Mahsun Kırmızıgül'ün bana güvenmesi, rolü başarıyla canlandıracağıma inanması beni çok sevindirdi ve hoşuma gitti.

TEPKİLER İYİ!
Mahsun Kırmızıgül ile çalışmak nasıl?
Mahsun Ağabey, çok çalışkan bir insan. Sadece motor deyip gitmiyor. Filmlerini ya da dizilerini çekmeden önce araştırma yapıyor, çekimlerin yapılacağı yere önceden gidip nasıl çekeceğine karar veriyor. Kameranın önünde çok heyecanlı ve her şeye koşuyor. Onunla çalışmak çok güzel.
Karakterle ilgili nasıl yorumlar alıyorsunuz?
İnsanlardan hep olumlu tepkiler aldım. Ben de gelişim gösterdiğimi hissediyorum. Oyunculuğumla ilgili olumlu ya da olumsuz yorumlar hoşuma gidiyor.
Diziye başladığınız ilk zamanlarda oyunculuğunuzu nasıl buluyordunuz?
Dizideki oyuncuları mest olarak izliyordum hâlâ da öyle izliyorum. İlk bölümlerde kendimi hiç beğenmiyordum. Zaman geçtikçe oyunculuğumun geliştiğini hissediyorum.


BİZE ULAŞIN