Devir online alışveriş devri

Günümüzde alışveriş sistemi tamamen değişmeye başladı. Trendyol, Markafoni, Bonvagon gibi siteler sayesinde yavaş yavaş internetten alışverişe alışmaya başlarken; yurt dışındaki siteler de adeta birer moda dergisi gibi hayatımızı yönlendiriyor. Dressipi, Motilo, Gilt, Lyst, Snapette ve Feyt gibi yeni nesil alışveriş sitelerinde beğendiğiniz fotoğraflar, moda çekimleri, filmler, şarkılar ve stil ikonları giyim tarzımızı belirliyor artık. Bu sitelere üye olurken, vücudunuz ve moda hakkında sorulan sorularla size özel bir alışveriş listesi hazırlanıyor.

TİPE GÖRE ÖNERİLER
Eğer armut tipli bir vücuda sahipseniz, siteye giriş yaptığınızda sadece sizin vücudunuza uygun kıyafetler karşınıza çıkıyor. Ayrıca bu sitelerin özel 'trendsetter' bölümlerinde, her girişinizde farklı fotoğraflar yer alıyor. Bu fotoğraflardan beğendiklerinizi 'like', beğenmediğinizleri 'dislike' ediyorsunuz. Böylece zaman içerisinde bu sitelerde kendi tarzınıza daha uygun kıyafetler bulmaya başlıyorsunuz. Üstelik sadece ilham almak için bile bu sitelere girebilirsiniz. Örneğin Motilo'da; Pinterest'te olduğu gibi diğer üyeler ile paylaşmak için kendi alışveriş listenizi hazırlayabiliyorsunuz. Dressipi ise tamamen vücut tipinize göre alışveriş yapma olanağı sağlıyor. Kısacası kişiye özel servisin her geçen gün arttığı 21'inci yüzyılda online alışveriş bile bu yönde ilerlemeye başladı. Artık kimsenin kendisini ilgilendirmeyen parçalara bakmaya sabrı olmadığını düşünürsek, bu sitelerin kurtarıcı görevi gördüğünü ve çok eğlenceli olduklarını söyleyebiliriz. Online alışveriş sitelerinde yeni trend; ucuz fiyat politikası değil, hızlı servis ve sıra dışı olmak... Peki nedir online alışverişte sıra dışı olmak? Bir gece önce Lady Gaga'nın konserinde kullandığı Corlette eldiven, iki gün içinde sana ulaşıyorsa ya da aniden yağmur başladıktan dört saat sonra Terra Newyork yağmurluk kapına kadar geliyorsa; işte o zaman online alışveriş sayesinde trendi yakalayabiliyorsun demektir! Benim online alışverişte en sevdiğim yerli internet sitelerinden biri Shopigo.com... Çok seviyorum çünkü bu sitede sevdiğim markaların çoğu var; Adidas SLVR, Chalayan, Greyline, Closed, Denham, Grenson, Muubaa, Osklen, Terra New York, Silent Damir Doma, Hanky Panky, Parrot Ziz by Starck, Mih Jeans, Osklen, Batucada, Fleet Ilya, Corlette, Supra...

DERTSİZ TASASIZ
Bu markalara yurt dışındaki fiyatlarından 50 dolar/50 Euro fazla ödüyorum ama yurt dışından online alışveriş yaptığım zaman yaşadığım 'Gümrüğe takıldı mı, postada kayboldu mu?' derdini yaşamıyorum. New York ve Paris Moda Haftaları'nda boy gösteren tasarımcıların en son koleksiyonları ya da dünya süperstarlarının giydiği kıyafetleri havalı bir şekilde online satın alıp hemen o akşamki davete giyebiliyorum. Ve son olarak sitenin 'Hediye' hizmetiyle hediye kaosunu ortadan kaldırdığımı söylemek isterim. Bütçeme, sevdiklerimin ilgi alanlarına göre seçtiğim hediyeleri özel ambalajıyla anında gönderiyorlar. Hem de bu hediye, özel bir tasarımcının kimsede olmayan bir ürünü oldu mu; havamdan geçilmiyor!

ALMAZSAM ÇILDIRIRIM
15 Kasım sabahının köründe İstinye Park'taki H&M'in kapısının önünde çadır kuruyorum! Tüm bu çabalar; Maison Martin Margiela koleksiyonundan bir şeyler kapabilmek uğruna... İlk olarak, fotoğrafını gördüğünüz bu kırmızı elbisenin peşindeyim; yılbaşı gecesi giyeceğim. Artık sonra neyi kapabilirsem alacağım. Şimdiye kadar gördüğüm en ama en güzel tasarımcı çalışması diyebilirim. Buyrun, gelin; beraber kuyruğa girelim.

TülIN
Diz üstü çizme moda, süet de moda; diz üstü süet çizme iki kat IN. Ben Derimod'dan aldım.

TülOUT

Taşlanmış jean OUT, fazlasıyla 'ucuz' duruyor çünkü.

BİZE ULAŞIN