Sinan Özedincik'ten haftanın magazin bombaları

Magazinin usta kalemi Sinan Özedincik bu hafta da Türkiye'nin magazin gündemini Marilla Erçik'e değerlendirdi. İşte ünlüler dünyasından son dedikodular ve perde arkasında yatan olaylar...

Marilla Erçik

SEDA'DAN İLK DAYAĞINI YEMİŞTİR
Seda Sayan geçtiğimiz hafta programında kadına şiddeti ele aldı. Programa sosyal alemden destek olmak isteyen sevgilisi Erkan Çelik'in attığı şu tweet'ler ise tepki aldı. "Kadınlar kadınlığını bilsin, dayak yemesin! Suçsuz yere dayak atan erkek hadım edilsin. Para olmayınca erkek değilsin diyen kadın, dayak yemeye mahkûmdur" diye twitler yazan Çelik, tepki alınca kendini savundu: "Anlayan anladı, anlamayan da böyle sazan gibi atladı..." Sizce Çelik eski eşine gönderme mi yaptı? Seda Sayan bu olayların üzerine Çelik'e kızmış mıdır?

Eski eşe gönderme yapmış olabilir onu bilemiyorum ama Seda Sayan bu tweet'lere kesinlikle kızmıştır. Hatta bence Erkan Çelik Seda Sayan'dan ilk dayağını da yemiştir. Şöyle bir gerçek var. Bu her şekilde ne olursa olsun kesinlikle talihsiz bir laf, özellikle bu dönemde. Bu kadar hassas bir ortamda bunların aylarca, yıllarca konuşulduğu bir dönemde, bir erkeğin hâlâ kalkıp bunu demesi doğru değil. Hem siyasette hem basında hem de sosyal medyada kadına şiddet konusu nerdeyse her gün konuşuluyor. Bunun da mı farkında değil Çelik! Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Sada Sayan'dan ciddi derecede fırça yediğini düşünüyorum. Bu yaptığının erkekliğe sığmadığı kanaatindeyim. Şöyle bir şey var, Erkan Çelik'in de geçmişi belli, geldiği yer de ortada. Çelik'e aslında neden Seda Sayan'la beraber olduğunu sormak lazım. Bir erkeğin sadece parası var diye bir kadınla olması doğru mu? Bir kadını bu kadar nasıl aşağılayabiliyor merak ediyorum. Erkek değilsin sen diyen kadın nasıl dayak yemeye mahkum oluyor. İlla her şeyin sonu dayak mı? Ne gerekiyorsa yapılır konuşulur. Ayrılırsın, boşanırsın çözüm mü yok? Para olmayınca kızan kadın dayak yemeye mahkum, ama parası için bir kadınla beraber olan erkek dayağa mahkum değil mi? O zaman Erkan Çelik de bunu bir düşünsün. Bu soruyu unutmasın. Seda Sayan gibi birinin erkek arkadaşının bunu söylemesi daha da kötü bir durum. Sayan'ın ne kadar delikanlı, ne kadar dürüst olduğunu tüm Türkiye biliyor.

BİZE ULAŞIN