Şimdiki yıldızlar geçici şöhret

Radyo Turkuvaz'da Yağmur Kalyoncu'nun sunduğu 'Hey Gidi Günler' programına ünlü oyuncu Aydan Şener konuk oldu. Şener, bir güzellik yarışmasıyla başlayan kariyerini ve hakkında bilinmeyenleri anlattı:
Güzellik yarışmasını kazanacağımı hiç düşünmezdim. Spor ayakkabılarım ve kot pantolonumla kendimi kraliçe adayı olarak görmüyordum. Sonucu duyunca ağlamadım. n 'Çalıkuşu'ndaki 'Feride' rolü teklif edildiğinde 21 yaşındaydım. Deli cesaretiyle kabul ettim. Eserin sahibi Reşat Nuri Güntekin'in eşi beni çağırdı. Boynuma sarılıp "Kalk Reşat, 'Feride'ni gör" dedi.

TERCİHİM KENAN
'İki Kız Kardeş' filminde Gülben Ergen'le aynı erkeğe aşık olan kardeşleri oynadık. Gerçek hayatta, filmdeki gibi; kardeşim için sevdiğimden vazgeçmezdim.
Kadir İnanır-Türkan Şoray, Ediz Hun-Filiz Akın gibi biz de Kenan Kalav ile o dönemin moda ikilisiydik. Kenan çok iyi bir oyuncudur. Şimdiki oyuncuları da beğeniyorum; Beren Saat'i, Gökçe Bahadır'ı, Kenan İmirzalıoğlu'nu... Yine de tercihim Kenan Kalav, hâlâ çok yakışıklı. Önemli olan, üç-beş yıllık bir şöhret değil. Şimdikiler geçici şöhret, bakalım ileride ne olacaklar?


AYDAN ŞENER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

BİZE ULAŞIN