Ağlatan şarkı

Ünlü işadamı merhum Hacı Sabancı, ölümünün 13'üncü yıldönümünde önceki akşam yine Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ÇDSO) verdiği konserle anıldı. Artık gelenekselleşen bu anma töreninde bu yıl iki farklı durum vardı... Birincisi merhum Sabancı'nın eşi Özcan Hanım, şimdiye kadar hep eşinin memleketi olan Adana'da düzenlediği töreni bu kez İstanbul'a, Cemal Reşit Rey'e taşıdı. Anma törenine katılan herkesi gözyaşına boğan ikinci önemli olay da, merhum Hacı Sabancı'nın kızı Demet Sabancı Çetindoğan'ın finalde piyanonun başına geçmesiydi.

AYAKTA ALKIŞLANDI
ÇDSO'nun genel sanat yönetmeni ve orkestra şefi Emin Güven Yaşlıçam'ın yönettiği, solist Mario Frangoulis'in de Napolitan şarkılar söylediği konserin finalinde, Demet Sabancı Çetindoğan sahneye çıktı.
Piyanonun başına geçen Demet Hanım, Frank Sinatra'nın meşhur şarkılarından 'My Way'i çalmaya başlayınca salon resmen yıkıldı! Değme piyanistlere taş çıkaran Demet Hanım'ın hatasız çaldığı şarkıyı, solist Mario Frangoulis seslendirdi. Finalde, ayakta alkışlanan Demet Hanım, seçtiği şarkının anlamlı sözleriyle babasının sevenlerini gözyaşlarına boğdu.
BİZE ULAŞIN