Başbakan'ın aradığı oyuncuyum

Nilgün Belgün, Başbakan Erdoğan'ı yeni oyunu 'Aşk ve Komedi'yi izlemeye çağırdı: Başbakan'ımızın istediği gibi elimi taşın altına koydum. Kendisinin aradığı türde oyuncuyum

Ünlü oyuncu Nilgün Belgün, a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal' programına konuk oldu. Belgün, programda 'Aşk ve Komedi' isimli yeni oyunuyla, ilk kitabı 'Hayat... Sen Benimsin'i anlattı. İşte programdan satırbaşları:

HER ŞEYİ ANLATTIM
'Hayat... Sen Benimsin', roman tadında, kişisel gelişim tadında bir kitap oldu. Genelde insanlar öldükten sonra kitapları yazılıyor, ben istedim ki; yaşarken bana soru sorsunlar ve ben de her şeyi anlatayım. Bu kitapta hiç kimseye söylemediğim şeyleri anlattım.

KOCASIYLA DANS ETMEMİ İSTEDİ
Bir yılbaşı gecesi bir kadın yanıma geldi, "Lütfen kocamla dans eder misiniz?" dedi. "Peki" dedim, adamcağızla dans ettim. Kadınlar beni kocalarıyla paylaşabiliyor.

TÜM MALİYETİ BEN ÜSTLENDİM
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 'Aşk ve Komedi' adlı tek kişilik oyunuma davet ediyorum. Başbakan'ımız tiyatroculara, "Hep devletten beklemeyin, elinizi taşın altına koyun" dedi. Ben tam Başbakan'ımızın aradığı oyuncuyum. Oyunun tüm maliyetini ben yüklendim. Ben kendisini oyunuma destek versin diye çağırmıyorum; gelsin, devletten destek almadan nasıl oyun yapılır görsün.

SİYASETİ DÜŞÜNDÜM AMA...
Her sanatçının bir duruşu olmalı. Sanatçıların muhalif olduğuna da inanırım fakat ben o kadar sert değilim. AKP'nin de iyi yaptığı işler var, onlara tü kaka diyemem. CHP'nin de beğendiğim şeyleri var; CHP'ye yakınım ama AKP'ye de hak veriyorum. Ben politikaya atılmayı düşündüm ama sanata doyamadım. Sanatçıyken politikacı olunmaz.

TARKAN TARZIMI BEĞENİR
Tarkan, kitabımda görüşleri yer alan sanatçı dostlarımdan biri oldu. 10 yıl boyunca hiç usanmadan konserlerine gittim ve onunla tanıştım. Tarkan, tarzımı beğenir ve bana güvenir.

BİZE ULAŞIN