Sting'le iki gün

Daha önce Giora Feidman, Gypsy Kings, Zamfir, Ian Anderson gibi ülkemize gelen birçok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan klarnet virtüözü Serkan Çağrı; bu sefer de 26 Kasım'da Sting'le sahneye çıktı. Ataköy Atletizm Arena'da 15 bin kişinin izlediği konserde Çağrı, Sting'e 'Desert Rose' şarkısında eşlik etti. Sting'le konserden bir gün önce verilen akşam yemeğinde tanışan Çağrı, ünlü müzisyenle yaşadıklarını şöyle anlattı:
Kendisine yemekte CD'lerimi hediye ettim; çok memnun oldu. Bir ara benim albümüm çalarken, "Adamın gerçeği burada, neden CD dinliyoruz?" diyerek güldü. Biz de canlı performans yapmaya başladık. Sezen Aksu'dan da çaldık, Trakya'dan da... Klarneti çok sevdi. Hatta bir ara alıp çalmayı da denemek istedi. Sonuçta dünya çapında bir müzisyen. Klarneti de çalabiliyor olması hiçbirimizi şaşırtmadı...

3 DAKİKALIK PROVA
Yemekte bana "Yarın özel misafirimiz olur musun?" diye sordu; onur duyacağımı söyledim. Çalacağımız parçanın da 'Desert Rose' olmasına o anda karar verdik.
Sting sahnede insanın işini müthiş kolaylaştıran bir müzisyen. İlk defa beraber çalıyor olmamıza rağmen, provamız sadece üç dakika sürdü. Çaldık ve indik...
Benimle çalmaktan çok memnun olduğunu, ileride tekrar bir araya gelmeyi çok istediğini söyledi. Kariyerimin en önemli performanslarından biriydi. Sting gibi biriyle tekrar performans sergileyebilmek müthiş olur.

BİZE LOKUM İKRAM ETTİ
Konser günü kulisine gittik. Müzikal kadro dışında arka planda çalışan müthiş bir ekibi var. Aşçısı bile buradaydı. Odası, kendi evinin şeklinde döşenmişti. Bize öğlen yemeğinde eşlik etti. Hatta odasından getirdiği lokumdan ikram etti.

BİZE ULAŞIN